Доступність посилання

ТОП новини

Військова прокуратура розпочала провадження щодо діяльності колишніх міністрів оборони


Військова прокуратура у рамках відкритого кримінального провадження перевіряє діяльність колишніх міністрів оборони України на предмет підривання обороноздатності країни. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«Предметом розслідування кримінального провадження в Міністерстві оборони, доведенню обороноздатності до такого стану зосереджено на рішеннях таких міністрів оборони: Володимира Шкідченка, Євгена Марчука, Олександра Кузьмука, Анатолія Гриценка, Юрія Єханурова, Михайла Єжеля, Дмитра Саламатіна, Павла Лебедєва, також начальників Генштабу Збройних сил Петра Шуляка, Олександра Затинайка, Сергія Кириченка, Івана Свиди, Григорія Педченка, Володимира Замана», – зазначив Матіос.

Він повідомив, що лише за останні чотири роки було внесено понад 600 змін до законодавчих актів, які фактично зруйнували цілісну систему функціонування Збройних сил України.

«Це все робилося за часів цих міністрів оборони, кожен вносив свою лепту», – підкреслив військовий прокурор.

За його словами, зазначені особи є предметом розслідування дії чи бездіяльності, тобто дається оцінка кожному документу, який мав організаційно-розпорядчий характер щодо обороноздатності країни.

Раніше Генеральна прокуратура пред’явила звинувачення колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю. Звинувачення висунуто Єжелю у рамках розслідування кримінальних проваджень щодо знищення тилового забезпечення української армії.

XS
SM
MD
LG