Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 22:14

В Україні ще близько 2200 пам’ятників Леніну – Інститут національної пам’яті


Аліна Шпак

В Україні залишається ще понад дві тисячі пам’ятників Леніну, заявила в ефірі Радіо Свобода перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

Вона додала, що за роки незалежності кількість монументів Леніну в Україні скоротилася більше ніж удвічі.

«Орієнтовно станом на кінець літа цього року, за нашими підрахунками, по Україні ще є близько 2200 пам’ятників Леніну. Але йдеться про пам’ятники, про монументи. Ми сюди ще не вкладаємо барельєфи, горельєфи, бюсти й інші частини тіла даного великого вождя. Це велика цифра, хоча станом на серпень 1991 року таких пам’ятників було 5500», – розповіла Аліна Шпак.

За її словами, під час цьогорічного так званого «ленінопаду» було знесено близько 300 пам’ятників Леніну і 50–70 іншим радянським діячам.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

У Харкові в ніч на 7 жовтня невідомі знесли два пам’ятники Леніну в спальних районах міста. Ще раніше, увечері 28 вересня, активісти знесли монумент, встановлений на площі Свободи у центрі Харкова.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG