Доступність посилання

ТОП новини

Україна направила Єврокомісії пропозиції щодо вирішення газового конфлікту з Росією


Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан
Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан

Україна направила Єврокомісії свої пропозиції щодо вирішення газового конфлікту з російською компанією «Газпром», заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«Ми передали наші пропозиції, пов’язані з врегулюванням ситуації з «Газпромом». Вже Єврокомісія, найімовірніше, напевно, погоджуватиме їх із російською стороною», – зазначив він.

За його словами, Єврокомісія повинна врахувати пропозиції, спрямовані Україною й Росією, і виробити на їхній основі єдину угоду.

Також Продан зазначив, що дату проведення переговорів України та Росії з газового питання, як і дату переговорів за участю Єврокомісії, поки що не визначено.

6 жовтня міністр енергетики і вугільної промисловості зазначав, що газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС можуть відбутися через тиждень.

Раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що дата наступної тристоронньої зустрічі по газу буде визначена після 7 жовтня.

Після тристоронньої зустрічі в Берліні 26 вересня комісар ЄС з енергетики Ґюнтер Еттінґер заявив, що Україна до кінця жовтня має сплатити Росії два мільярди доларів, а до кінця року – ще 1,1 мільярда доларів за раніше спожитий газ.

Якщо Росія до кінця жовтня отримає перший транш і передоплату за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів, то поставить Україні п’ять мільярдів кубометрів палива.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан заявив тоді, що українські та російські чиновники ще мають обговорити ці домовленості зі своїми урядами. За його словами, домовленостей щодо принципів ціноутворення досягти не вдалося.

XS
SM
MD
LG