Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 09:16

Україна – держава переможців


Київ – Чиновник у дорогому костюмі від Brioni, який пересувається поганими дорогами Києва на шикарній іномарці; політик, якого обрано у бідному селищі, з дорогим годинником на зап’ястку – такими Україну й українців донедавна бачили європейці у своїх ЗМІ. Минулої зими мешканці Євросоюзу побачили інших українців – закіптюжених чоловіків у «балаклавах» з дерев’яними саморобними щитами на тлі палаючих барикад Києва. А тепер українець для європейців – це воїн, який боронить свою землю.

«Діти Бога», «Воїни Світла», «Янголи з автоматами» – так у ЗМІ і в соціальних мережах називають українців, які захистили честь держави під час Революції Гідності, а нині ведуть боротьбу проти російської військової агресії. Бійців, які кілька місяців боронять донецький аеропорт і втримують позиції поблизу міст Дебальцеве і Маріуполь, їхні противники назвали «кіборгами». Наразі ці воїни уособлюють Україну й українців, створюють новітній, європейський імідж українській державі, вважають урядовці й експерти.

«Марш мільйонів» – друге Народне віче у Києві (ВІДЕО з висоти)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00


«Воїнам Світла» з Майдану й українській армії присвячений міжнародний соціально-культурний проект «Україна. Майдан. Шлях до свободи», завдання якого – показати світові (Європі насамперед) сучасну українську державу, силу духу українського народу.

Сергій Фоменко
Сергій Фоменко

Як повідомив журналістам один з ініціаторів проекту, музикант, лідер групи «Мандри» Сергій Фоменко (Фома), проект передбачає низку культурних і освітніх заходів у столицях держав-членів Євросоюзу, в Канаді і США, які присвячені сучасній Україні.

«Ідея цього проекту з’явилась після появи відповідних, назвемо їх так, артефактів – фотографій, живопису. Після того, як я почав думати над проектом, почав збирати інформацію, то з’ясував, що у нас є дуже багато художників, митців, які надзвичайно точно передали дух того, що відбувалось. І мені здалось, що дуже важливо це все показати – і показувати по світу, і не окремими опціями, а у спільному поєднанні», – пояснив Фоменко.

Проект «Україна. Майдан. Шлях до свободи» розпочався у червні в Берліні, днями експозиція «помандрує» до інших європейських столиць.

А 20-27 жовтня з українськими «Воїнами Світла» познайомляться американці – виставка про Героїв Майдану працюватиме в Українському інституті Америки, повідомила прес-служба Міністерства культури України.

Мета проекту – оновити імідж України на Заході, посилити іміджеву присутність української держави у ключових європейських та світових столицях. Про це журналістам розповів заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

Створення образу сучасної України – це завдання не лише влади, а і української творчої громади
Данило Лубківський

«МЗС хоче залучати громадських активістів, культурних діячів до такої роботи. Ми відкриті до такої роботи і співпраці, адже створення образу сучасної України – це завдання не лише влади, а і української творчої громади», – зазначив Лубківський.

Вихід із сутінок – геть від Москви!

Письменниця, історик, фахівець з питань Росії та пострадянського простору Галя Акерман рекомендує українцям «експортувати» як образ воїна-героя, так і образи української культури, історії, адже героїзм українців нинішніх базується на пам’яті народу і на традиціях козацтва. Не менш важливо, на думку експерта, не забути про візуальний супровід реформ, які обіцяє провести чинна влада у Києві.

Миролюбні українці здатні повстати, щоб захистити свою гідність, і здатні дати опір ворогам, щоб захистити державу
Галя Акерман

«На довший термін ця боротьба українців за свою державу і за європейський вибір буде виграна. А разом з тим українцям необхідно створити образ України як потужної багатонаціональної держави, народи якої поєднали зусилля і встали на боротьбу за свою землю. Українська історія, українська традиція – це історія боротьби за волю і свободу. І образ сучасної України є логічним продовженням тієї традиції: миролюбні українці здатні повстати, щоб захистити свою гідність, і здатні дати опір ворогам, щоб захистити державу. А якщо коротко, я веду мову про створення українцями системи контрпропаганди стосовно московської брехні», – зазначила Акерман.

Сергій Грабовський
Сергій Грабовський

Київський публіцист, дослідник історії України Сергій Грабовський радить українській владі і громадськості не захоплюватися зовнішніми символами і героїчними образами – європейцям й американцям до вподоби конкретні справи, такі як посилення боротьби з корупцією, очищення влади тощо. Репортажів і повідомлень на цю тему у Брюсселі, Вашингтоні, Оттаві чекають не менше, ніж героїчних сюжетів із зони конфлікту на Донбасі, зазначив експерт.

Проблема у тому, щоб мати інструменти для донесення повсякденного, повсякчасного правдивого образу України для усього світу
Сергій Грабовський

«Зараз проблема не у тому, який імідж повинна вибудовувати собі Україна на зовнішній арені. Проблема у тому, щоб мати інструменти для донесення повсякденного, повсякчасного правдивого образу України для усього світу. Бо досі все це залежало – на 99 відсотків – від не українських, сказати б так, інструментів, засобів комунікацій, ЗМІ і так далі», – зазначив Грабовський у розмові з Радіо Свобода.

Він також вважає за необхідне, щоб влада і громадськість позбулись «чужих» поглядів на українське життя і створили національну систему комунікацій і інструментів для створення правдивого образу України.

Лише події минулої зими дещо змінили ситуацію і встановився якийсь прямий контакт між Україною і світом не через Москву
Сергій Грабовський

«Значною мірою це були російські медіа і російські інструменти пропаганди. Або ж це були західні журналісти, акредитовані у Москві. Лише події минулої зими дещо змінили ситуацію і встановився якийсь прямий контакт між Україною і світом не через Москву», – зауважує Грабовський.

На думку Галі Акерман і Сергія Грабовського, українцям треба шукати і знаходити такі інструменти, які б інформували світ про Україну щодня, які би показали не лише Україну як кризову «точку» на Сході Європи, а як країну з великим людським потенціалом і великою мужністю.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG