Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 05:29
Новини | Політика

Що менша відсоткова ставка, то надійнішим є банк – експерт


Олександр Савченко

Із ринку вже вийшли «13 солідних банків», тож наразі в банківській сфері України серйозна криза, заявив Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ і ректор Міжнародного інституту бізнесу. Зокрема, це призвело до дефіциту в Фонді страхування вкладів у розмірі до 16 мільярдів гривень. Савченко розповів Радіо Свобода, на що мають звертати увагу українці, обираючи банк для кредитно-депозитних операцій.

«Показники такі: що менша процентна ставка по депозитах валютних і гривневих, то надійнішим є банк. Але цього недостатньо, беріть міжнародний аудит: що крутіший банк, то крутішу міжнародну аудиторську компанію він залучає до аудиту. Тому що там працюють більш-менш чесно, і якщо у тебе мінусовий капітал, вони так і пишуть. Якщо ви побачите мінусовий капітал, треба тікати від такого банку», – розповів експерт.

За словами Савченка, також варто розпитати знайомих, чи вчасно цей банк проводить платежі і чи кредитує, адже «якщо банк не кредитує, у нього зовсім немає грошей».

Він також зауважив, що часто іноземний капітал банку гарантує вкладникам безпеку їхніх грошей. Втім, додав він, ця теза не стосується російських банківських установ.

«Серед найбільших банків є і декілька російських. Ще рік тому вони були дуже надійними, а зараз зона ризику дуже велика і стосовно нашого законодавства і стосовно ситуації на російських валютних ринках, де їхні українські структури вже просто відчувають брак капіталу і наближаються до реальної кризи», – зауважив експерт.

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для виконання зобов’язань перед вкладниками з виплати відшкодування у 200 тисяч гривень необхідно до кінця поточного року 16 мільярдів гривень. Цю інформацію також підтвердив на засіданні Верховної Ради міністр фінансів Олександр Шлапак.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG