Доступність посилання

ТОП новини

Що менша відсоткова ставка, то надійнішим є банк – експерт


Олександр Савченко

Із ринку вже вийшли «13 солідних банків», тож наразі в банківській сфері України серйозна криза, заявив Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ і ректор Міжнародного інституту бізнесу. Зокрема, це призвело до дефіциту в Фонді страхування вкладів у розмірі до 16 мільярдів гривень. Савченко розповів Радіо Свобода, на що мають звертати увагу українці, обираючи банк для кредитно-депозитних операцій.

«Показники такі: що менша процентна ставка по депозитах валютних і гривневих, то надійнішим є банк. Але цього недостатньо, беріть міжнародний аудит: що крутіший банк, то крутішу міжнародну аудиторську компанію він залучає до аудиту. Тому що там працюють більш-менш чесно, і якщо у тебе мінусовий капітал, вони так і пишуть. Якщо ви побачите мінусовий капітал, треба тікати від такого банку», – розповів експерт.

За словами Савченка, також варто розпитати знайомих, чи вчасно цей банк проводить платежі і чи кредитує, адже «якщо банк не кредитує, у нього зовсім немає грошей».

Він також зауважив, що часто іноземний капітал банку гарантує вкладникам безпеку їхніх грошей. Втім, додав він, ця теза не стосується російських банківських установ.

«Серед найбільших банків є і декілька російських. Ще рік тому вони були дуже надійними, а зараз зона ризику дуже велика і стосовно нашого законодавства і стосовно ситуації на російських валютних ринках, де їхні українські структури вже просто відчувають брак капіталу і наближаються до реальної кризи», – зауважив експерт.

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для виконання зобов’язань перед вкладниками з виплати відшкодування у 200 тисяч гривень необхідно до кінця поточного року 16 мільярдів гривень. Цю інформацію також підтвердив на засіданні Верховної Ради міністр фінансів Олександр Шлапак.

XS
SM
MD
LG