Доступність посилання

ТОП новини

Проти кремлівського лому в України є прийом (огляд преси)


Намагаючись подолати російських диверсантів на сході, Україна поки не в змозі захистити свою економіку від надмірної орієнтації на Росію. І якщо у мирний час така залежність була просто лише негативним фактором, то нині вона перетворилася на фактор ризику. Проте завчасно впадати у відчай не варто: ресурс України дозволяє повністю вийти з-під російського впливу, переконує експерт газети «Україна молода». Тільки працювати у цьому напрямку потрібно вже зараз, не відкладаючи справу в довгу шухляду. Особливо що стосується ядерної галузі. Дописувач вважає, що якби Кремль вирішив – що цілком можливо в нинішніх військових умовах – припинити постачання ядерного пального до України, то ніхто не зміг би цьому запобігти. І максимум через рік, за умови перезавантаження свіжим пальним усіх реакторів, зупиниться вся ядерна енергетика України. Про те, що потрібно робити, щоб цього уникнути, йдеться в статті «Проти кремлівського лому є прийом».

Наблизилися парламентські вибори – й активізувався рух «Чесно», констатує газета «День». Загалом це добре – чим більша кількість «рентгенівських апаратів» громадянського суспільства просвічують сьогодні політикум, тим більші шанси на його бодай часткове оновлення. Однак, автор статті ставить під сумнів «вимірювальні інструменти» чесності політиків. Скажімо, на сайті руху свого часу депутат Андрій Табалов фігурував як такий, що відповідає всім критеріям доброчесності і жодних претензій до нього немає. Немає претензій у руху «Чесно» і до Вадима Новінського з «Опозиційного блоку», ні до Валерія Хорошковського. Про те, що можна дорікнути цим та кільком іншим політикам, яких рух «Чесно» вважає чесними політиками, йдеться в статті «Невже люди під впливом Кремля – це чесні політики?»

В Україні стрімко зростає кількість тих, хто працює у тіньовому секторі економіки. І податкове навантаження все більше перекладають на тих, хто працює легально, чисельність яких щорічно падає і вже становить менше ніж 10 мільйонів. Тобто ці 10 мільйонів фактично мають забезпечити своє проживання та інших 35 мільйонів населення України. Чим зумовлене стрімке зростання «тіні»? Як зламати тенденцію? На думку експерта газети «День», починати треба з вирішення головних проблем – корупції і бюрократії. Слід наповнити кабінети чесними людьми. Тоді з’являться умови для реформування, і виникне жива економіка, якій під силу розв’язати накопичені проблеми. Про це йдеться в статті «Кожен третій українець працює в «тіні».

Незважаючи на складну ситуацію на Донбасі, передвиборна кампанія в Україні у розпалі, а кандидати в парламентарі розсипаються обіцянками, роз'їжджаючи по країні. Газета «Сегодня», за допомогою психологів та фізіогномістів, склала пам'ятку виборцю – щоб українці змогли відрізнити брехню від правди в передвиборних промовах, і проголосувати за ту людину, яка точно не підведе. Конкретні поради видання публікаціє в матеріалі «Вибори 2014: ловимо брехунів та фантазерів».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG