Доступність посилання

ТОП новини

Російськомовні українці підтримують Київ у протистоянні з Москвою – дослідження


Російськомовні українці можуть значно активніше, ніж вважалося раніше, підтримувати Київ у його протистоянні з Москвою і проросійськими сепаратистами. Такого висновку дійшов дослідник Брюс Етлінґ з розташованого в Гарварді Центру досліджень інтернету та суспільства.

Науковець проаналізував україно-, англо- та російськомовні соціальні медіа, в яких ішлося про події в Україні протягом останніх 11 місяців.

«У наших газетах і традиційних ЗМІ йшлося про те, що російськомовні зазвичай не схвалюють протестів, а україно- та англомовні такі протести підтримують, і це виявляється в соціальних медіа. Ми хотіли подивитися, чи так це насправді», – пояснив мету свого дослідження Брюс Етлінґ.

В межах дослідження науковець проаналізував російські і українські газети, урядові веб-сайти, «Живий журнал», блоги, форуми, Twitter тощо.

Етлінґ вважає «дуже дивним» результатом те, що значна частина російськомовного контенту з України містила підтримку протестів Євромайдану.

«В Україні серед російськомовних 74% підтримали протести, і тільки чверть були проти», – наголосив науковець.

Намагаючись пояснити ці результати, Етлінґ припускає, що «інтернет-користувачі, що мають доступ до соціальними медіа, є більш освіченими, мають більше ресурсів і схильні підтримувати український зв’язок із Заходом».

XS
SM
MD
LG