Доступність посилання

ТОП новини
19 Червень 2018, Київ 07:56

Податки мають йти на покращення якості життя в регіонах – економіст


Ярослав Жаліло

В Україні потрібно змінити шкалу оподаткування і залишати регіонам більше грошей від податків, заявив в ефірі Радіо Свобода економіст, президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

За його словами, такі кроки дозволять легалізувати значну частину коштів, які нині виплачуються у конвертах.

«У нас, на жаль, достатньо ступінчасна, але відносно пласка шкала. Якби зробити її більш соціально-ефективною: для менших доходів – менша ставка, і декілька сходинок додати, то це, можливо, пом’якшило б загальне фінансове навантаження. І другий момент: необхідно, щоб людина усвідомлювала, що той податок, який вона сплачує зі своєї заробітної плати – це той податок, який фінансує місцеве самоврядування в регіоні, саме з цього забезпечується якість життя в регіоні», – сказав Ярослав Жаліло.

За його словами, у пакеті податкових реформ, які підготував уряд, таких змін немає. «А стосовно місцевого самоврядування далі розмов справа поки що не йде», – додав експерт.

Раніше голова державної фіскальної служби України Ігор Білоус заявив, що українці щомісяця отримують від 20 до 50 мільярдів гривень заробітної плати «у конвертах».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

XS
SM
MD
LG