Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 10:33

Агресія Росії в Україні налякала навіть стійких союзників Кремля


Президент Білорусі Олександр Лукашенко

Кордони Європи не можуть бути змінені з огляду на історичні факти. Якщо ж йти за такою логікою, то територія сучасної Росії може бути роздана іншим країнам. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він також розкритикував анексію Криму Росією, а також визнання і підтримку Москвою сепаратистських регіонів Грузії та Молдови.

Навіть після дуже ексцентричних заяв, президент Білорусі Олександр Лукашенко продовжує дивувати. В інтерв’ю, яке показав казахський телеканал «16/12», Лукашенко засудив анексію Росією українського Криму та спроби Москви змінити кордони у Європі.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Олександр Лукашенко висловив незгоду із тим, що процес зміни кордонів може відбуватися з огляду на якісь там історичні факти. За словами Лукашенка, якщо говорити про часи монголо-татарського іга, тоді територію Росії треба буде роздати.

Повернімося до часів хана Батия, монголо-татарського ярма – тоді треба буде віддати Казахстану, Монголії чи ще комусь практично всю територію Росії

«Ми не хотіли б руйнування української держави. Тут багато говорять, що там Крим колись «неправильно» відійшов до України, що це споконвічна російська територія. Це неправильний підхід. Ну, повернімося тоді до часів хана Батия, монголо-татарського ярма – тоді треба буде віддати Казахстану, Монголії чи ще комусь практично всю територію Росії, Західної Європи, Східної Європи – ну, крім Білорусі, вони якось до нас дійшли, але не зачепили. Тому для чого повертатися до того, що було? Перекроювати кордони не можна», – говорить Лукашенко.

Він наголошує на необхідності дотримуватися міжнародного законодавства.

Ми ж ухвалили багато нормативно-правових міжнародних актів, які визначають стабільність кордонів, непорушність кордонів

«Ми ж ухвалили багато нормативно-правових міжнародних актів, які визначають стабільність кордонів, непорушність кордонів. Не можна! І ми цього дотримуємося. Тому у цьому зв’язку ми не збираємося визнавати, кого б там не було, причому, послухайте, ну поки що ж це неоформлена «держава», неоформлені території – там іде війна! Що ж ми будемо втручатися в ці процеси? Навіть Росія собі не дозволила їх визнавати як державу, адже так?» – зазначає Олександр Лукашенко.

Білоруський президент говорив переважно про конфлікт на українському Донбасі та анексію Росією українського Криму у березні, проте його критичні заяви стосувалися і визнання Росією сепаратистських регіонів Грузії – Південної Осетії та Абхазії, а також підтримки Москвою сепаратистського регіону Молдови Придністров’я.

Налякані союзники Кремля

Такі заявив Олександра Лукашенка у Казахстані є доволі неочікуваними, оскільки і Білорусь і Казахстан наразі створюють із Росією Євразійський економічний союз, у центрі якого залишається міжнародна політика російського президента Володимира Путіна. Очікується, що три президенти, Нурсултан Назарбаєв, Олександр Лукашенко та Володимир Путін мають зустрітися 10 жовтня у Мінську, щоб обмінятися ратифікаційними документами для створення цього союзу, який має почати роботу з 1 січня 2015 року.

Тим часом політика Росії щодо України серйозно налякала колишні радянські республіки, навіть таких стійких союзників Москви як Білорусь та Казахстан.

У серпні цього року Володимир Путін заявив, що «казахи ніколи не мали своєї держави», а нинішній Казахстан «створив» президент Нурсултан Назарбаєв. Наразі Росія направила близько 4 тисяч своїх військових до кордону з Казахстаном. А президент цієї країни Нурсултан Назарбаєв заявив, що «незалежність є нашою найбільшою цінністю» і «ми ніколи не здамо її».

Між тим, зараз президент Білорусі Лукашенко є найпопулярнішим серед українців іноземним політиком. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного групою «Рейтинг», 62% опитаних позитивно ставляться до Олександра Лукашенка, 54% – до Барака Обами, 51% – до Анґели Меркель. А лідером негативного ставлення українців, згідно з опитуванням, є президент Росії. 75% українців до Володимира Путіна ставляться негативно.

(Над матеріалом працювали Тетяна Ярмощук і Robert Coalson)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG