Доступність посилання

ТОП новини

На Україну чекає дефолт через гроші Путіна, які отримав Янукович – агенція Moody's


©Shutterstock
©Shutterstock

Наступного року на Україну може чекати дефолт через невиконання забов'язань по викупленим Росією у грудні 2013-го року українським євробондам загальною вартістю у 3 мільярди доларів. Про це повідомляє видання «Financial Times» з посиланням на дані рейтингової агенції Moody's.

Відповідно до забов'язань України перед Росією, остання може вимагати негайного повернення грошей, що у свою чергу може викликати ширший дефолт за усіма міжнародними боргами країни – попереджають у Moody's.

У агенції відзначають, що через значне скорочення економіки України та слабкий курс національної грошової одиниці, співвідношення зовнішнього боргу до ВВП України може сягнути 66 відсотків вже цього року. Це перевищить граничну межу у 60 відсотків, яка була встановлена при продажі євробондів Москві попередньою владою України.

Очікується, що Україна повідомить, що співвідношення боргу до ВВП сягнуло 66 відсотків вже 29 січня, коли опублікує попередні дані щодо стану економіки у четвертому кварталі 2014-го року. Тоді ж Москва зможе вимагати негайної виплати за євробондами.

В агенції Moody's висловили думку, що ширший дефолт не відверне навіть виплата Росії з боку України за підтримки західних кредиторів.

Доповідь Moody's натягає, що дефолт можуть відвернути лише поступки з боку Москви.

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарєва спростувала ризик дефолту: за її словами, ним лякають українців усі 23 роки незалежності, але жодного разу це не справдилося.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG