Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2019, Київ 10:11

КСУ відкрив провадження щодо мовного закону Ківалова-Колесніченка


Конституційний Суд України

Конституційний Суд України відкрив провадження щодо відповідності Конституції України закону Ківалова-Колісніченка «Про засади державної мовної політики», повідомляє прес-служба КСУ.

Ухвалою колегії суддів відкрито конституційне провадження у справі за поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону «Про засади державної мовної політики» від 3 липня 2012 року.

Наразі відбувається підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні суду.

Цей закон, який неформально називають «мовним законом Ківалова-Колесніченка» за прізвищами депутатів-авторів, викликав безліч суперечок і масових акцій із заворушеннями – спершу після його ухвалення, а потім після спроби Верховної Ради скасувати його цього року.

Верховна Рада 23 лютого визнала цей мовний закон таким, що втратив чинність. Це рішення викликало обурення громадськості в низці регіонів України і критику за кордоном.

3 березня виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов заявив, що не підпише рішення Верховної Ради про скасування закону, і таким чином він діятиме далі. 4 березня парламент створив тимчасову спеціальну комісію для підготовки проекту нового закону про розвиток і застосування мов в Україні.

Закон «Про засади державної мовної політики» встановлює, що державною мовою є українська, але водночас істотно розширює використання регіональних мов. За словами критиків, закон по суті передбачає утиски державної української мови й натомість переваги для однієї з мов меншин, а саме російської.

Цей закон, ухвалений 2012 року голосами більшості зі значними порушеннями процедури розгляду, зокрема, картками відсутніх депутатів, викликав значні протести, так звані Мовні майдани.

Дивитись коментарі (5)

XS
SM
MD
LG