Доступність посилання

ТОП новини

Голову МЗС Угорщини непокоїть відсутність стратегічного партнерства між ЄС та Росією


Новий керівник МЗС Угорщини Пейтер Сійярто вважає, що Євросоюз потребує стратегічного партнерства з Росією, щоб хоча б частково відновити економічну конкурентоспроможність із початку світової економічно-фінансової кризи. Ці його слова наводить у сьогоднішньому числі словацьке видання «Господарске новіни», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Сійярто зазначив, що з початком санкційної війни угорська економіка зазнала збитків на 300 тисяч євро і не бачить кінця-краю завершенню російсько-українського конфлікту. За словами голови угорської дипломатії, Європа страждає внаслідок запровадження економічного ембарго щодо Росії, і це відбуватиметься й у тривалій перспективі.

Відповідаючи на запитання словацького часопису щодо припинення Угорщиною реверсу газу в Україну, Пейтер Сійярто сказав, що угорські газосховища досі не заповнені навіть на 60 відсотків. У непевній ситуації, що склалася останнім часом із поставками російського газу в країни Центральної Європи, угорський міністр покладає певні надії на стикування газових трубопроводів Угорщини і Словаччини, про що говорили між собою на першій же робочій зустрічі Пейтер Сійярто і голова словацької дипломатії Мірослав Лайчак.

Очікують, що на повну силу цей трубопровід запрацює з 1 січня 2015 року і його потужність становитиме 6,7 млрд кубометрів газу на рік, із них 5 мільярдів складе словацький імпорт, пише часопис «Господарске новіни».

8 жовтня прем’єр Угорщини Віктор Орбан пообіцяв відновити поставки газу в Україну на початку наступного року саме завдяки угорсько-словацькій кооперації у газовій сфері. Наразі ні в Будапешті, ні у Братиславі не уточнюють, які обсяги газу надійдуть в Україну.

XS
SM
MD
LG