Доступність посилання

ТОП новини

Губарєв врізався у стовп. Через наркотики?


Павло Губарєв
Павло Губарєв

Колишній лідер донецьких сепаратистів Павло Губарєв, про замах на якого повідомив сайт «Новоросія», обіцяв напередодні зробити важливе повідомлення. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Раніше повідомлялося, що автомобіль Губарєва обстріляли на трасі Ростов-на-Дону – Донецьк 12 жовтня, і він, намагаючись ухилитися від куль, врізався в стовп. Лідер сепаратистів, за даними його соратників, був без свідомості доставлений до однієї з лікарень Ростова-на-Дону.

Минулого тижня партії «Новоросія», яку очолює Губарєв, було відмовлено в реєстрації на виборах до так званої «народної ради ДНР». Раніше прихильники Губарєва, який називав себе «народним губернатором Донецької області», вже заявляли про замах на свого лідера: 2 червня з гранатомета було обстріляно його кабінет у захопленій сепаратистами будівлі Донецької обладміністрації. Нападники нібито цілилися у вікно, але промахнулися. Теперішній замах стався напередодні «виборів», які сепаратисти планують првести 2 листопада.

Формально Павлові Губарєву відмовили в реєстрації на виборах через те, що він не повідомив про проведення передвиборної конференції. Разом із Губарєвим у реєстрації відмовили ще низці організацій – руху «Оплот», незареєстрованному Союзу десантників та блоку «Єдина Росія» (який не пов’язаний з однойменною російською партією).

Віталій Сизов
Віталій Сизов

Журналіст видання «Новости Донбасса» Віталій Сизов впевнений, що Росія виводить із гри найбільш одіозних представників сепаратистів на сході України: Губарєв вважається фігурою, наближеною до колишнього самопроголошеного так званого «міністра оборони» «ДНР» Ігоря Стрєлкова (Гіркіна), який також втратив свій вплив.

Стрєлкова прибрали, і всю його команду намагаються «відсунути». Ця ж операція з захоплення донецького аеропорту нагадує «утилізацію» цих бойовиків
Віталій Сизов

«Зараз або намагаються зачистити політичне поле напередодні реалізації мирних домовленостей, які були досягнуті, або це якесь продовження політичної гри та інсценування. Але поки незрозуміло. Треба спочатку побачити, наскільки це був серйозний замах. Але те, що ведеться така, скажімо, м’яка зачистка від радикалів, помітно неозброєним оком. Стрєлкова прибрали, і всю його команду намагаються «відсунути». Плюс, припустимо, ця ж операція з захоплення донецького аеропорту триває нескінченно. Вона вже більше нагадує таку «утилізацію» цих бойовиків. Мабуть, намагаються залишити тих, з якими можна було б вести переговори, які не радикали, які не фанатики. А Губарєв, незважаючи на те, що він був фігурою суто декоративною (ні на що не впливав), він був фанатиком «русского мира». Він дійсно щиро в це вірив, хотів ліквідації української державності, відродження Російської імперії. А залишають людей типу Захарченко, який в більшій мірі здатен домовлятися», – наголошує Сизов.

Якщо допомоги не буде, там будуть сотні тисяч мертвих людей, які помруть від голоду, від хвороб
Віталій Сизов

«З приводу виборів. Нормальні вибори там неможливі апріорі. Ймовірно, це будуть вибори такі ж, як був «референдум». Вони отримають той результат, в якому зацікавлене нинішнє угруповання на чолі з Захарченком, який зараз домінує в цьому. Взагалі, зрозуміло, що без допомоги чи України, чи Росії ця «республіка» просто не перезимує. Якщо допомоги не буде, мій особистий прогноз, там будуть сотні тисяч мертвих людей, які помруть від голоду, від хвороб. Якщо зараз вже самотні старі люди вмирають від голоду, то важко подумати, що буде взимку в містах без опалення. Як там люди будуть зимувати без централізованого опалення, без подачі електрики в разі бойових дій – це велике питання. На порозі стоїть величезна гуманітарна катастрофа», – вважає Віталій Сизов.

На початку жовтня Павло Губарєв заявляв про можливі провокації з боку офіційного Києва, щоб зірвати «вибори» 2 листопада. Проте колишній «народний губернатор» висловив упевненість, що жителі Донбасу прийдуть на виборчі дільниці.

Помічник керівника Донецької ОДА Костянтин Батозький не визнає легітимність виборів, що проводяться сепаратистами на контрольованій ними території, а у влаштований кимось замах на Павла Губарєва не вірить.

Мало знаю про їхні внутрішні процеси і щиро хочу, щоб вони якось самі швидше здохли
Костянтин Батозький

«Я, як представник офіційної української влади, мало знаю про їхні внутрішні процеси і щиро хочу, щоб вони якось самі швидше здохли. Ми за цими «виборами» не стежимо. Вони є абсолютно незаконними хоча б тому, що у цих людей немає доступу до реєстру виборців. І створити його за якийсь короткий час просто неможливо. Усі українські донецькі органи влади, які є, вони відрізані від сервера. У цих людей немає списку виборців. Тому будь-які вибори, які б вони не проводили, апріорі вже є незаконними і будуть проходити повз процедуру», – вважає він.

Є фактичне військове протистояння всередині «ДНР», від якого зараз масово гине мирне населення, основні бойові зіткнення відбуваються між бойовиками всередині самого Донецька
Костянтин Батозький

«Другий момент. Там розгортається неабияка боротьба за владу. Є численні свідчення того, що ці «вибори» тільки відображають фактичне військове протистояння всередині «ДНР», від якого зараз масово гине мирне населення і страждають жителі Донбасу. Тому що основні перестрілки, основні бойові зіткнення відбуваються між бойовиками всередині самого Донецька. Припустімо, той обсяг руйнувань, та кількість жертв, які є в місті, відбувається саме від зіткнень всередині. Про це свідчить багато фактів, починаючи від аналізу озброєнь. Коли на місці масових обстрілів знаходять міни з радіусом дій 3 кілометри в центрі міста, то абсолютно зрозуміло, що вони були випущені з мінометів силами, які знаходяться в місті, тобто силами терористів», – говорить заступник Тарути.

Те, що сталося з Губарєвим, мені здається, мова йде про звичайну ДТП. За нашою інформацією, людина дуже щільно сидить на наркотиках
Костянтин Батозький

«А те, що сталося з Павлом Губарєвим, мені здається, мова йде про звичайну ДТП. Тому що всі, хто бачив Павла і його ролики в інтернеті, можуть самі зробити висновки про його адекватність. За нашою інформацією, людина дуже щільно сидить на наркотиках. Тому я думаю, це звичайне ДТП. Я не бачив би за цим ніякої підоснови. Просто так сталося. Говорити про те, хто з них популярніший, яка політична фігура вагоміша, абсолютно не доводиться. Тому що стверджую, що у цих людей на чесних виборах із ситуацією, яка склалася нині, не було б ніякої масової підтримки виборців. Ви можете бачити кадри з Донецька, численні відео в YouTube, судити за кількістю мітингів, які збирають зараз терористи. Йдеться в кращому випадку про 100-200 осіб, при тому, що в місті, за нашими оцінками, проживає зараз тисяч 500 людей. Мені здається, що єдина мета цих заходів – перешкодити мирному плану, згідно з яким на території всього Донбасу в грудні мають відбутися місцеві вибори», – говорить Костянтин Батозький.

Про бажання провести власні вибори заявили також представники луганських сепаратистів. Про це написав на своєму сайті голова Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. За його даними, 2 листопада сепаратисти мають намір провести вибори до органів місцевого самоврядування, а 9 листопада – референдум про створення окремої республіки. Про прийдешні вибори сепаратисти повідомляють у листівках, які роздають людям, що живуть на підконтрольних їм територіях.

Оригінал матеріалу на сайті Російської редакції Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG