Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина активно взялася за допомогу біженцям із Донбасу


Гуманітарну допомогу з Німеччини розвантажують у Харкові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Гуманітарну допомогу з Німеччини розвантажують у Харкові

Міністр економічного співробітництва та розвитку Німеччини Ґерд Мюллер побував на харківських складах, куди звозять гуманітарну допомогу з перших десяти фур, що прибули з ФРН. Також він особисто вручив трьом родинам із Донеччини та Луганщини сертифікати на першочергове поселення у модульних будинках. Представники МНС разом із міською владою планують відкрити поселення з німецьких будинків для тимчасових переселенців у двадцятих числах грудня.

Візит федерального міністра економічного співробітництва та розвитку Німеччини Ґерда Мюллера почався з офіціозу – участі в німецько-українському форумі, присвяченому біоенергетиці, енергоефективності та питанням агробізнесу.

Мюллер заявив, що його країна збільшуватиме економічну допомогу українському уряду на 25-75 мільйонів євро. Також німецький уряд обіцяє переглянути програми на користь потерпілих Донбасу та Луганщини.

Приїзд німецького урядовця до Харкова власне обумовлений прибуттям перших 5 фур із модулями для будинків де житимуть вимушені переселенці з зони бойових дій та 10 вантажівок із найнеобхіднішим для потерпілих людей.

«П’ятсот тисяч переселенців, які не мають даху над головою. Ми хочемо, щоб ті люди отримали допомогу зараз і напередодні зими, щоб ці люди отримали дах над головою, теплий одяг та харчування», – заявив журналістам Ґерд Мюллер.

Допомогу отримають міста, де проживає найбільше переселенців зі Сходу

Зміст гуманітарки – це узгоджене соціальне замовлення німецькими та українськими органами влади. У формуванні гуманітарного вантажу безпосередньо брали участь соціальні служби Харкова, медики Червоного Хреста та волонтерські організації, що допомагають приїжджим із небезпечних земель. Місцева влада, харківське представництво служби з надзвичайних справ та регіональний осередок Червоного Хреста обіцяють німецькому урядовцю пильний контроль за тим, щоб гуманітарка потрапила за адресою найнужденнішим переселенцям.

«На склади вже розвантажили вісім машин. Це найрізноманітніша побутова техніка, на складах вже знаходяться матраци, постіль. Ще за нашим замовленням ми очікуємо на ліки, медичне обладнання, окрім цього й на дитячі візочки», – розповів заступник міського голови Ігор Терихов.

Гуманітарну допомогу від Німеччини отримають міста, де проживає найбільше переселенців зі Сходу, серед них Дніпропетровськ, Запоріжжя, Маріуполь тощо. До України вже заїхало понад сотню вантажівок із німецькою гуманітарною допомогою.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG