Доступність посилання

ТОП новини

Угорські аналітики: падіння цін на нафту і здешевлення рубля б’ють по Росії значно болючіше, ніж санкції


Падіння цін на нафту і здешевлення рубля б’ють по Росії значно болючіше, ніж санкції – такого висновку доходить сьогодні у статті «Великий ляпас Путіну» угорський часопис Napi Gazdaság («Економіка сьогодні»), аналізуючи поточну цінову ситуацію на нафторинку та подальшу втечу капіталу з Росії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Аналітик газети Дейнеш Чурґоу спирається у своєму спостереженні на сьогоднішні дані, які свідчать про подальше зниження курсу російського рубля на 0,3 відсотка щодо долара та євро, що в порівнянні з червнем становить ослаблення рубля на 17 відсотків. Загалом же, продовжує автор, цитуючи агенцію Bloomberg, нацбанк Росії вже витратив на підтримання стабільного курсу рубля 9 мільярдів доларів, але без особливого успіху.

Чурґоу схиляється до думки деяких західних економістів, що коли ця тенденція продовжиться, включно зі зменшенням доходів від експорту, російська влада вдасться до суворих обмежувальних заходів на фінансових біржах із метою запобігти ще більшій втечі капіталу з Росії. У такій ситуації автор публікації не виключає зростання попиту на долар серед росіян, що може призвести до зменшення валютних резервів їхньої країни.

Кількома днями раніше аналітики угорської нафтової компанії «МОЛ» уже констатували доволі невтішну новину для російської економіки, пишуть угорські ЗМІ. За розрахунками експертів «МОЛ», падіння ціни на нафту до 90 доларів за барель марки Brent призведе до 5-відсоткового дефіциту бюджету, а це вже значні фінансові втрати, переконані в угорській нафтовій компанії.

Сьогодні на світових ринках Brent котувався у 83,08 долара за барель.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG