Доступність посилання

ТОП новини

Словаччина завершує ратифікацію угоди України з ЄС


Президент Словаччини Андрей Кіска поставив сьогодні свій підпис під законом про ратифікацію його країною Угоди про асоціацію України і Європейського союзу.

Таким чином, Словаччина входить до низки перших країн – членів ЄС, які ратифікували цю угоду. Їй залишається тільки передати документ про ратифікацію на зберігання до генерального секретаріату Ради ЄС, що триває кілька днів.

Водночас президент Словаччини підписав і ратифікації угод про асоціацію ЄС із Молдовою та Грузією.

Як повідомляє канцелярія словацького президента, Андрей Кіска назвав нинішню подію «історичною межею, яка допоможе цим країнам розпочати важливі політичні та економічні реформи, щоб наблизитись до стандартів Європейського союзу».

Він також зазначив, що Словаччина буде і надалі надавати допомогу Україні, Грузії й Молдові.

На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили з 28 країн-членів ЄС Румунія, Литва, Латвія, Мальта і Болгарія. Також ратифікацію завершила сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. Наразі з 1 листопада, ще до завершення ратифікаційного процесу, почнеться її тимчасове застосування. При цьому тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, відкладене до початку 2016 року – протягом цього часу, однак, із боку Євросоюзу для України односторонньо діятимуть преференції, передбачені угодою.

XS
SM
MD
LG