Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську грузинський українець демонструє булави


В Івано-Франківську сьогодні відкрилася виставка ексклюзивних авторських булав «Люди, які творять епоху» грузинського драматурга, сценариста, актора, письменника Рагулі Власідзе, який нещодавно отримав українське громадянство.

Представлені 24 керамічні булави довжиною 70 сантиметрів, вагою 5–6 кілограмів. Булави розміщені на металевих кованих підставках, виготовлених івано-франківськими ковалями. Кожна має свою назву, присвяту і афоризм від автора – на спеціальних триметрових банерах вміщені фото дівчат в українських вишиванках, які тримають булави.

За словами Рагулі Власідзе, в його роботах булава – не зброя, а символ духовної сили і любові. «Мої булави розповідають не тільки про мистецтво, про спорт, про футбол, вони розповідають про історію, про традиції, культуру і духовні цінності українського народу – таким чином я намагався через творчу призму, від грузинського серця висловити свою любов до українців», – сказав автор булав.

На виставці також здійснюється продаж колекційних мистецьких витворів із лімітованої та нумерованої ексклюзивної серії «Гуцульська рапсодія» і «Зоре моя вечірняя», виконаних відповідно у стилі косівської і васильківської кераміки. Ці малі булави мають назви річок: гуцульські – івано-франківських і закарпатських, а васильківські – київських.

Як зазначила директор благодійного фонду «Творча Україна ХХІ сторіччя» Ольга Котюк, «у 2012 році косівську кераміку і петриківський розпис було номіновано до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, петриківський розпис потрапив до цього списку, а косівська кераміка залишилася поза увагою, тож ці маленькі сувеніри, зроблені у співпраці з косівською майстринею Марією Гринюк, популяризують косівську кераміку».

Кошти, зібрані з продажу ексклюзивних сувенірних булав, будуть спрямовані на навчання української творчої молоді у Грузинському державному університеті театру і кіно імені Шота Руставелі. А ще по десять відсотків піде на лікування пораненого у зоні АТО бійця і на благодійний фонд підтримки косівської кераміки.

Ідея виготовлення авторських футбольних булав виникла у Рагулі Власідзе при підготовці до «Євро-2012». Частина булав була представлена у Львові і Києві під час футбольного чемпіонату. Сьогодні вперше в Івано-Франківську колекція експонується повністю.

XS
SM
MD
LG