Доступність посилання

ТОП новини

Горбачов проти муру на кордоні між Україною і Росією (світова преса)


Світова преса пише про міланські пригоди Володимира Путіна, про критиків та прихильників закону про люстрацію в Україні, а також про думку Михайла Горбачова щодо санкцій проти Росії.

Сайт новин Bloomberg повідомляє про зустріч канцлера Німеччини Анґели Меркель з російським президентом Володимиром Путіним. Зустрітися лідерам вдалося лише з другої спроби, адже на першу заплановану зустріч Путін запізнився, бо залишився у Белграді дивитися військовий парад. Як повідомляє видання Newsweek, спізнився Путін і на вечерю, присвячену відкриттю форуму «Азія-Європа» у Мілані. Він прийшов на 30 хвилин пізніше, під час привітальної промови президента Європейської ради Германа ван Ромпея. За інформацією видання, вночі Путін відвідав і свого давнього друга екс-прем’єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі. Російський президент залишив будинок Берлусконі близько 4-ї ранку, щоб уже о 8-й зустрітися з європейськими лідерами для обговорення української кризи.

Міжнародна організація новин Christian Science Monitor пише про люстрацію в Україні, а також її впровадження – як законне, так і народне – яке здійснюють за допомогою контейнерів для сміття. За даними видання, люстрація загалом зачепить близько мільйона людей в Україні, серед них усі 300 тисяч чиновників. Критики закону називають його «популістським відволіканням». Дехто з них вважає, що люстрація завдасть шкоди ефективності теперішнього уряду за надзвичайно складних обставин в Україні, інші стверджують, що деякі політики можуть зловживати законом для зведення особистих рахунків. Критики також зазначають, що закон створили на основі люстраційних кампаній посткомуністичних Польщі, Угорщини та Чехії, де, на відміну від України, на той час існували стабільні соціальні умови. Критики люстрації є і в уряді українського президента Петра Порошенка. «Законопроект про люстрацію дещо суперечить українській Конституції і вимогам міжнародного права», – переповідає видання слова генерального прокурора Віталія Ярему. Прихильники ж закону наполягають на тому, що основну вимогу Майдану не можна ігнорувати. Корумпована бюрократія України має бути перебудована, навіть ціною короткострокових потрясінь.

Німецьке видання Deutsche Welle посилається на інтерв’ю Михайла Горбачова «Російській газеті». У розмові останній радянській лідер закликав Захід покласти край санкціям проти Росії. Коментуючи санкції, які запровадила Росії, Горбачов сказав, що це допомогло сторонам вийти на один і той самій рівень. Тим не менш, Захід все одно не приймає правові інтереси Росії до уваги. Лауреат Нобелевської премії за мир 1990 року назвав розширення НАТО на сході помилкою і порушенням духу угод, які Захід і Росія уклали наприкінці Холодної війни. У розмові, яка відбулася менше ніж за місяць до святкування 25-річчя від дня падіння Берлінського муру, 9 листопада, Горбачов також негативно оцінив плани України, щодо побудови муру на кордоні з Росією, заявивши, що він «проти будь-яких стін».

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG