Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК просить Верховну Раду якнайшвидше визначити «окремі райони» Донбасу для проведення там місцевих виборів


Центральна виборча комісія повідомила сьогодні, що звернулася до Верховної Ради з проханням невідкладно визначити межі «окремих районів» Донецької й Луганської областей, яких стосується закон про особливий порядок місцевого самоврядування в цих районах.

Як мовиться в повідомленні, це необхідно з метою належного забезпечення організації підготовки та проведення позачергових місцевих виборів у цих районах, що передбачені цим законом.

Якщо Верховна Рада найближчим часом не визначить ці адміністративні одиниці, в яких уже завтра, 18 жовтня, мав би початися виборчий процес, це може створити ризик для своєчасного здійснення відповідними суб’єктами виборчих процедур, передбачених законом, наголошують у ЦВК.

Учора президент Петро Порошенко підписав закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який визначає тимчасовий, на три роки від набуття чинності, порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевої влади в окремих районах Донецької і Луганської областей, захоплених проросійськими сепаратистами і російськими військами. Серед іншого, закон призначає позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних і міських голів в окремих районах Донецької і Луганської областей на 7 грудня 2014 року.

Сепаратисти заявляють, що не мають наміру погоджуватися на вибори відповідно до цього закону і збираються натомість провести власні «вибори» до керівних органів своїх угруповань, із яких два провідні, «ДНР» і «ЛНР», Україна визнала терористичними організаціями, вже на початку листопада. Українські керівники і представники міжнародної спільноти наголошують, що проведення місцевих виборів у захоплених бойовиками місцевостях саме за українським законодавством є одним із визначальних моментів мирного врегулювання в цій частині Донбасу.

Закон має набути чинності з дня його офіційного опублікування, але станом на сьогодні цього ще офіційно не відбулося.

Цей закон, який до парламенту подав сам президент, Верховна Рада ухвалила ще 16 вересня на закритому засіданні й без обговорення. Наступного дня в його тексті на сайті Верховної Ради з’явилася зміна, якої, за словами багатьох депутатів, не було в тексті, розданому їм під час голосування: в першому варіанті межі «окремих районів», яких стосується закон, мала визначати сама Верховна Рада, у зміненому – керівник Антитерористичного центру при СБУ. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов обіцяв, що не підпише закону, доки не розбереться з заявами про це та інші можливі порушення під час голосування, коли, зокрема, не працювало електронне табло. Турчинов підписав цей закон і передав його на підпис президентові 14 жовтня. Нині в тексті на сайті Верховної Ради повернена перша версія – межі «окремих районів» визначає парламент.

XS
SM
MD
LG