Доступність посилання

ТОП новини

З депутатами та чиновниками «каші не звариш» – переселенці


З депутатами та чиновниками «каші не звариш» – переселенці
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Кількадесят вимушених переселенців зібралися під стінами Кабінету міністрів у Києві. Пікетувальники намагалися приготувати їжу на вогні, щоб продемонструвати, що з депутатами та чиновниками «каші не звариш».

Демонстранти також спробували облаштувати спальне місце за допомогою «відписок» від чиновників, які, за словами учасників акції, не хочуть ухвалювати закон, який вирішить їхні проблеми.

Переселенка з Луганщини Наталія розповіла, що жити їй зараз немає де, а їжу вона отримує завдяки активістам, які збирають соціальну допомогу вимушеним переселенцям.

«Ми прийшли на флеш-моб зі зверненням до уряду, щоб ухвалили закон про переселенців, щоб нам виплатили матеріальну допомогу. Ми виїхали із зони АТО, покинувши все – роботу та домівки. Нам немає де жити, багато хто досі мешкає в ангарах, які не обігріваються. Їсти нам також немає чого, тож ми ходимо на акції і збираємо у населення», – розповідає Наталія.

За словами правозахисниці, однієї з ініціаторів координаційного центру допомоги переселенцям «Восток-SOS» Олександри Дворецької, проект закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» покликаний допомогти переселенцям і був розроблений спільно з волонтерськими ініціативами, але навіть не внесений до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради.

«Ми очікуємо, що завтра на засіданні Верховної Ради законопроект №4490а-1 буде внесено на повістку дня та проголосовано. Бо якщо він не буде проголосований завтра, то це означає, що наступна Рада його вже не буде бачити і нам знову доведеться переконувати когось, що його треба подавати, реєструвати, розглядати. Ми розуміємо, що тоді у формування бюджету на 2015-го року проблеми переселенців не увійдуть», – наголошує Дворецька.

За даними Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території, на сьогодні загальна кількість внутрішньо переміщених осіб становить 419 тисяч 630 осіб. Однак у прес-центрі «Восток-SOS» наголошують, що єдиної статистики з цього питання немає, і ніхто її не веде, тож насправді ця цифра в рази більша, адже є велика кількість переселенців, які їдуть і ніде не реєструються.

XS
SM
MD
LG