Доступність посилання

ТОП новини

Голова МЗС Люксембургу: ми домагатимемося, щоб мінські угоди «заграли музику»


Жан Ассельборн
Жан Ассельборн

Переговори в італійському Мілані з огляду на незначні результати, «не були позитивно вражаючими», заявив перед зустріччю ради міністрів закордонних справ, яка відбувається у Люксембурзі, голова люксембурзького дипломатичного відомства Жан Ассельборн.

«Я, як і всі громадяни Європейського союзу і за його межами, хочу, щоб мінські угоди «заграли музику». І це найголовніше», – заявив дипломат.

Жан Ассельборн додав, що, на його думку, для втілення мирного плану в Україні, потрібні вибори і виведення російських озброєнь з української території.

Міністр закордонних справ Люксембургу також переконаний, що для того, щоб мінські угоди виконувалися, потрібна воля проросійських сепаратистів на Донбасі.

«Сепаратисти мають погодитися з тим, що Україна має свою суверенність і що настав час умиротворити ситуацію», – заявляє Жан Ассельборн.

Сьогодні у Люксембурзі міністри закордонних справ Євросоюзу серед низки актуальних проблем міжнародної політики обговорять ситуацію в Україні.

На зустрічі, зокрема, йтиметься про хід виконання мінських домовленостей і контроль за дотриманням режиму припинення вогню на Донбасі. Серед тем дискусії може бути посилення місії ОБСЄ, яка спостерігає за розвитком ситуації.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про мирне врегулювання, перший пункт якого, зокрема, передбачав негайне припинення вогню на сході України.

19 вересня учасники контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі підписали в Мінську меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня. Документ складається з 9 пунктів і передбачає, зокрема, заборону на застосування всіх видів зброї та наступальних дій, виведення всіх іноземних збройних формувань із території України, в тому числі всіх так званих найманців.

Водночас українські силовики і проросійські бойовики звинувачують одне одного у порушенні режиму припинення вогню.

XS
SM
MD
LG