Доступність посилання

ТОП новини

Уряд затвердив план заходів щодо скорочення споживання газу до 2017 року


Кабінет міністрів України затвердив план заходів щодо скорочення споживання газу до 2017 року, повідомляє прес-служба Кабміну.

План передбачає короткострокові та середньострокові заходи для скорочення споживання газу підприємствами теплопостачання, промисловими споживачами, бюджетними установами, організаціями та населенням.

У плані передбачено завдання щодо виділення у наступному році бюджетних коштів для покриття частини кредитів підприємцям під закупівлю енергозберігаючого обладнання та відшкодування частини кредитів для населення під придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Поряд з цим до плану увійшли заходи з розроблення низки стимулюючих механізмів щодо виробництва та споживання біометану, впровадження заходів з енергозбереження у будівлях, переведення альтернативних об’єктів у сфері теплопостачання на стимулююче тарифоутворення та інших стимулів розвитку ринку заміщення газу.

Також планується, що для об’єктів альтернативної енергетики будуть спрощені процедури землевідведення та їм буде надане право на укладення довгострокових договорів у сфері теплопостачання.

Загалом, за оцінками фахівців, впровадження комплексу затверджених заходів вже у 2018 році дозволять досягти Україні точки енергетичної незалежності в частині забезпечення газом комунальної та бюджетної сфери.

З червня російська компанія «Газпром» перевела Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

Україна розробляє реверсні маршрути постачання газу з країн Європи. Таким чином українська влада намагається зменшити залежність від газу Росії.

XS
SM
MD
LG