Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2018, Київ 04:04

«Росія давно розжилася засобами масової дезінформації» – Мочанов


У російських ЗМІ розповіли про третій випуск проекту «Національні дебати» в Україні. У програмі брали участь представники таких політичних сил: «5.10» – Геннадій Балашов, ВО «Україна – єдина країна» – Олексій Мочанов, «Інтернет партія України» – Ігор Доценко, «Правий сектор» – Юрій Міндюк. Після теледебатів в ефірі «Першого національного каналу» України російський канал «Россия-24» у відеосюжеті показав «свою версію» підсумків.

Основним змістом сюжету російського каналу «Россия-24» стало таке: «Правий сектор» тепер робить замах і на пенсійний фонд України. У перебігу передвиборних дебатів на «Першому українському» телеканалі представник партії – такий собі Юрій Міндюк – порекомендував літнім українцям стримати свій апетит, а гроші віддати молодим».

Синхрон Юрія Міндюка, який представляв «Правий сектор», на дебатах обрізали. Перед тим, як сказати про те, що пенсійний фонд України має бути скороченим у своїх потребах, Юрій Міндюк назвав основні пункти щодо реформування пенсійної системи:

1) Звільнити приватну ініціативу, дати можливість людям самим на себе заробляти.

2) Створити такі умови, за яких повернуться люди, які виїхали з нашої країни – це найбільш продуктивні сили і вони зможуть принести своїми руками, головою нові гроші в бюджет. І ці кошти будуть перерозподілені в бюджет.

У начитці до сюжету мовиться, що представник «Правого сектору» «ввічливо» запропонував 17 мільйонам українських пенсіонерів «якнайскоріше померти». Заяв про «якнайскоріше померти» в ефірі не було, і це ствердження є явним перекручуванням, а 17 мільйонів – не вірна цифра.

За даними газети центральних органів виконавчої влади України «Урядовий кур’єр», в Україні живе 13 мільйонів пенсіонерів, таку цифру називали й у самій програмі.

У сюжеті каналу «Россия-24» трансляцію дебатів трьома мовами – українською, англійською та кримськотатарською – назвали як«откоровенная дискриминация русскоязычных граждан». При цьому у сюжеті не зазначили, що троє з чотирьох представників партій увесь час дебатів спілкувались російською, також виключно російською спілкувався і модератор дебатів директор НТКУ Зураб Аласанія.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Своє обурення щодо цього ж сюжету висловив на своїй сторінці у Facebook Олексій Мочанов. Йому приписали участь в одному з добровольчих батальйонів. Автогонщик та телеведучий, нині кандидат у депутати до Верховної Ради допомагає бійцям на передовій у зоні АТО. Разом з іншими волонтерами збирає та привозить теплі речі, їжу, воду, взуття.

У бойових діях Олексій Мочанов участі не бере.У соцмережах він написав: «Дезінформація. Вигадка. Відсебеньки. П…дьож. Назвіть це як завгодно, суті це – не міняє. Я не воюю на цій війні, хоч і працюю на виїздах зі зброєю. Для забезпечення безпеки і збереження того, що збирає для фронту вся країна: Україна й українці, якою б мовою вони не розмовляли, до якої б церкви не ходили (якщо ходять) і в якому б регіоні України не народилися і не виросли. Не потрібно мені приписувати те, чого немає».

Також Олексій опублікував посилання на Якутський форум зі словами «Посмотрите, до чего довели умных людей». На форумі після виходу сюжету «Россия-24» користувачі назвали його ворогом Росії та учасником «карательной операции».

У коментарі для Радіо Свобода Олексій Мочанов, перебуваючи у районі Донецького аеропорту, заявив: «Я вважаю, що давно вже Росія розжилася засобами масової дезінформації, замість засобів масової інформації. І коли заявляють, що один із кандидатів у депутати Верховної Ради не з чуток знає про війну, бо є учасником добровольчих батальйонів – це не правда. Я з липня займаюся гуманітарними доставками в зону АТО, допомагаю з координацією медичної служби, я і інші волонтери возимо теплий одяг, раніше возили не теплий, поки так не похолоднішало. Зараз я перебуваю в районі Донецького аеропорту, і ні про яке перемир’я навіть і мова не йде. Ми озброєні, але участі не беремо. Давайте називати речі своїми іменами. Я навіть не волонтер, а тиловий доброволець, який займається гуманітарними доставками. І купа моїх знайомих в Росії запитують: «Багато там росіян повбивав?». Я їх не бачив. Ми працюємо з українською армією і з місцевим населенням, не робимо різниці абсолютно, не перевіряємо документи, кого ми розвозимо по лікарнях, тому робити з мене «Рембо» поки ще зарано».

– Чи були ще якісь випадки дезінформації у ЗМІ Росії про Вашу діяльність?

– Безумовно. Коли їздив, ми потрапили під обстріл «Градів» з російської сторони, я про це написав, це було наприкінці липня. Я написав, що «Град» гамселив із російської сторони, після чого мені дзвонили чи то з RussiaToday, чи то з «Россия-24» з озвученим питанням: «А у вас є відеопідтвердження, що це з Росії?». Я й кажу: «Дівчино, якщо ви думаєте, що є можливість, перебуваючи під «Градами», познімати, як вони літають, то надішліть свого оператора, я його зустріну в Борисполі, відвезу туди під Біловодськ, на Красноталовку, на Юганівку в будь-яку точку, ви познімаєте, а потім я заберу все, що від вашого кореспондента залишилося. Просто є балістичні питання, якщо 200 метрів до кордону – дерева всі загнуті в цю сторону, ями всі – в цю сторону, то зрозуміло, звідки вівся вогонь».

– Що зараз відбувається в районі Донецького аеропорту?

– Наші намагаються «мовчати», іноді тільки «огризаються» стрілецькою зброєю, там прочісують, зеленку контролюють. А звідти реально літає, ми тільки що сиділи 20 хвилин під мінометним вогнем і обстрілом «Граду», і все це літає не від нас до них, а від них до нас. І я це готовий засвідчити на будь-якому суді, включаючи «страшний».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG