Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-російські газові домовленості є гарантією безпеки транзиту – ЄС


Газові домовленості між Україною та Росією є надзвичайно важливими для гарантування транзиту палива цієї зими. Про це йдеться у прес-релізі, оприлюдненому після засідання Ради ЄС із питань закордонних справ.

«Такі домовленості, а також запровадження невідкладних та довгострокових заходів, покращать енергетичну ефективність в Україні, що є надзвичайно важливим для безпеки постачання і транзиту (газу – ред.) цієї зими. Рада ЄС закликає українську владу скористатися ситуацією для реформування енергетичного сектору згідно з вимогами Енергетичного співтовариства. Йдеться зокрема про реструктуризацію газового сектору», – мовиться у повідомленні.

21 жовтня у Берліні мають відбутися тристоронні газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС. У понеділок, 20 жовтня, у Києві відбулася зустріч між представниками України та Єврокомісії, де були узгоджені спільні позиції на ці переговори.

Минулого тижня у Мілані президенти України та Росії обговорили газове питання. За словами Петра Порошенка, сторони не досягли практичного результату, хоча є певний прогрес.

26 вересня після тристоронньої зустрічі у Берліні єврокомісар Еттінґер заявив, що Україна до кінця жовтня має сплатити Росії два мільярди доларів, а до кінця року – ще 1,1 мільярда доларів за раніше спожитий газ.

Якщо Росія до кінця жовтня отримає перший транш і передоплату за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів, то поставить Україні п’ять мільярдів кубометрів палива.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан тоді заявив, що російській та українській сторонам не вдалося досягти домовленостей щодо принципів ціноутворення.

XS
SM
MD
LG