Доступність посилання

ТОП новини

ЄС знову закликає Росію виконувати «мінські домовленості»


@shutterstock

ЄС закликає Росію виконувати свої зобов’язання згідно з «мінськими домовленостями» задля вирішення конфлікту в Україні та наголошує на «відповідальності» Кремля у цьому процесі.

У декларації, оприлюдненій у понеділок за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу, мовиться, що ЄС очікує «повного і негайного виконання всіх зобов’язань, записаних у міських документах», і закликає «відвести всі незаконні військові формування, зброю, бойовиків і найманців, а також забезпечити безпеку українсько-російського кордону».

Ця декларація з’явилася у день, коли стався потужний вибух біля заводу у Донецьку, який наразі контролюють проросійські бойовики. Повної інформації про цей вибух наразі немає.

Бойовики заявили, що по заводу завдали удару українські військові. Українська сторона ці звинувачення відкидає.

У штабі антитерористичної операції у Києві наголошують, що українські військові дотримуються режиму припинення вогню, відкривають вогонь у відповідь лише по розвіданих вогневих точках бойовиків, не обстрілюють позицій, якщо це може завдати шкоди мирним мешканцям.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню, а 19 вересня схвалила меморандум про реалізацію цього пункту протоколу, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї та наступальних дій. Втім, ці угоди неодноразово порушували.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG