Доступність посилання

ТОП новини

Наступний раунд газових переговорів відбудеться 29 жовтня – Еттінґер


Єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер

Наступний раунд газових переговорів між Україною та Росією за участю ЄС має відбутися 29 жовтня. Про це заявив єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер після сьогоднішніх газових переговорів у тристоронньому форматі, які відбувалися у Брюсселі.

За його словами, сторони погодили вартість російського газу для України на зимовий період, а також його ціноутворення. Еттінґер висловив сподівання, що під час наступної зустрічі сторонам вдасться підписати проміжну угоду.

У вівторок у Брюсселі відбулися тристоронні газові переговори, на яких були присутні міністр енергетики Росії Олександр Новак, його український колега Юрій Продан, а також єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінґер.

20 жовтня у Києві відбулася зустріч між представниками України та Єврокомісії, де і були узгоджені спільні позиції на газових переговорах за участю російської сторони.

Минулого тижня у Мілані президенти України та Росії обговорили газове питання. За словами Петра Порошенка, сторони не досягли практичного результату, хоча є певний прогрес.

26 вересня після тристоронньої зустрічі в Берліні єврокомісар Еттінґер заявив, що Україна до кінця жовтня має сплатити Росії два мільярди доларів, а до кінця року – ще 1,1 мільярда доларів за раніше спожитий газ.

Якщо Росія до кінця жовтня отримає перший транш і передоплату за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів, то поставить Україні п’ять мільярдів кубометрів палива.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан тоді заявив, що російській та українській сторонам не вдалося досягти домовленостей щодо принципів ціноутворення.

XS
SM
MD
LG