Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 00:25

Завдяки ДНК-експертизі в Україні ідентифіковано 79 тіл загиблих у зоні АТО – Богомолець


Ольга Богомолець

Завдяки ДНК-експертизі в Україні ідентифіковано 79 тіл загиблих у зоні АТО, повідомила в Дніпропетровську радник президента України Ольга Богомолець.

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, Богомолець зазначила, що в Україні створений і постійно доповнюється реєстр ДНК, до якого вносять дані загиблих і неідентифікованих людей, а також родичів зниклих безвісти.

За даними Богомолець, за останні два тижні родичі зниклих безвісти здали 409 аналізів ДНК, понад 230 вже потрапили до бази даних, решта – ще опрацьовуються.

«Від моменту взяття аналізу до моменту потрапляння до бази даних може пройти до трьох тижнів: іде час на опрацювання, підготовку, зведення, контроль, це дуже складний процес – повної розшифровки ДНК. Після цього аналіз потрапляє в базу даних і він там існує завжди. З іншого боку, як тільки буде взятий аналіз ДНК невпізнаного тіла, він теж потрапляє в цю базу даних. Автоматично, кожного дня ця база даних робить пошук», – сказала Богомолець.

Як поінформувала радник президента, процедура відбору зразків ДНК коштує 2,5 тисячі гривень, але для родичів зниклих безвісти вона є безкоштовно.

Водночас вона зазначила, що в базі даних СБУ є 1,7 тисячі звернень від людей, які шукають своїх зниклих безвісти родичів, однак це не означає, що число зниклих безвісти є саме таким, адже частина людей, про яких немає інформації, може перебувати в полоні.

«Є випадки, коли родичі пишуть заяву про зникнення безвісти, а людина повертається з полону, є випадки, коли людина була під іншим прізвищем», – повідомила Богомолець.

Минулого тижня стало відомо, що за сорок днів роботи волонтерської місії «Чорний тюльпан» організація «Союз «Народна пам’ять» знайшла й евакуювала із зони АТО на Донеччині понад 150 останків українських військових.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Recommended

XS
SM
MD
LG