Доступність посилання

ТОП новини
17 Серпень 2018, Київ 20:25

Росія: Путін підписав закон про право слідчих порушувати податкові справи


Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє слідчим порушувати справи з податкових злочинів. Раніше це можна було робити лише за матеріалами податкових органів.

«Правозастосувальна практика показала, що в багатьох випадках такий порядок суттєво ускладнює використання в кримінальному процесі результатів оперативно-розшукових заходів і негативно позначається на ефективності розкриття податкових злочинів», – йдеться в повідомленні правового управління Кремля.

Раніше законопроект був ухвалений Держдумою і схвалений Радою Федерації Росії.

Бізнес виступав проти надання Слідчому комітету права порушення податкових справ. Російський союз промисловців і підприємців, Торгово-промислова палата, «Ділова Росія» й «Опора Росії» запропонували поправки, згідно з якими ані Слідчий комітет, ані Федеральна податкова служба не мали б безальтернативного права ухвалювати рішення про наявність фактів злочину. Однак бізнес-співтовариство не змогло відстояти жодної поправки до законопроекту.

Правозахисники також критикували нововведення, заявляючи, що воно дає слідчим органам серйозний інструмент тиску на бізнес.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG