Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Путін підписав закон про право слідчих порушувати податкові справи


Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє слідчим порушувати справи з податкових злочинів. Раніше це можна було робити лише за матеріалами податкових органів.

«Правозастосувальна практика показала, що в багатьох випадках такий порядок суттєво ускладнює використання в кримінальному процесі результатів оперативно-розшукових заходів і негативно позначається на ефективності розкриття податкових злочинів», – йдеться в повідомленні правового управління Кремля.

Раніше законопроект був ухвалений Держдумою і схвалений Радою Федерації Росії.

Бізнес виступав проти надання Слідчому комітету права порушення податкових справ. Російський союз промисловців і підприємців, Торгово-промислова палата, «Ділова Росія» й «Опора Росії» запропонували поправки, згідно з якими ані Слідчий комітет, ані Федеральна податкова служба не мали б безальтернативного права ухвалювати рішення про наявність фактів злочину. Однак бізнес-співтовариство не змогло відстояти жодної поправки до законопроекту.

Правозахисники також критикували нововведення, заявляючи, що воно дає слідчим органам серйозний інструмент тиску на бізнес.

XS
SM
MD
LG