Доступність посилання

ТОП новини

Страх чехів перед Росією зростає, росте й підтримка України – опитування


Президент Росії Володимир Путін

Понад 65% чехів вірить, що Росія може в майбутньому становити загрозу для Чехії – такими є дані опитування громадської думки, оприлюднені чеським Центром емпіричних досліджень STEM. Раніше цей показник ніколи не виходив за межі 50%.

Восени 2013 року на Росію як на загрозу дивилась лише третина чеських громадян. Нині ця кількість становить 46%. На думку фахівців, зростання кількості чехів, які бояться загрози Росії, є реакцією на російську інтервенцію в Україні.

За даними STEM, на результати опитування цього разу не мали впливу ані освіта, ані вік опитаних. Різниця в результатах опитування відбилась тільки в їх політичних поглядах. Так, серед людей з лівою політичною орієнтацією 58% тих, які сприймають Росію як майбутню загрозу їх батьківщині, серед людей з правими політичними поглядами ця кількість досягла 74%.

Як свідчать дані STEM, чехи доволі одностайні у ставленні до ситуації в Україні. 80% з них вважає, що український конфлікт становить загрозу миру в Європі. Більшість чехів – 71%, також підтримує територіальну цілісність України.

За даними опитування, чехи доволі скептично ставляться до запроваджених ЄС санкцій щодо Росії. Майже три чверті з них не вірять, що санкції сприятимуть закінченню конфлікту.

Приблизно така сама кількість чехів вважає, що санкції щодо Росії завдають шкоди чеським землеробам.

Чеський Центр емпіричних досліджень STEM проводив опитування від 3 до 10 вересня 2014 року. В опитуванні взяли участь чеські громадяни віком від 18 років і старші. Всього було опитано 1024 особи.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG