Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 18:57

Оточення Януковича продовжує заробляти десятки мільйонів на співпраці з Аграрним фондом – розслідування


Страхуванням форвардних закупівель зерна Аграрним фондом у аграріїв займаються дві приватні страхові фірми – «Фініст» і «Здорово», пов’язані з оточенням екс-президента Віктора Януковича. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» – спільному телевізійному проекті Радіо Свобода і Першого національного.

Як розповідають аграрії, Аграрний фонд навмисно виставляє такі умови, щоб страхування форвардних контактів здійснювалося лише в цих фірмах. «Коли будете укладати в Аграрному фонді контракт, вам скажуть, в якій компанії застрахуватись. Не застрахуєтесь, не буде укладений контракт», – каже Василь Ярошовець, перший заступник голови Аграрного союзу України.

У розслідуванні журналіст Олександр Чорновалов встановив, що страхова компанія «Фініст» через ТОВ «Нові інвестиційні технології» пов’язана з Миколою Присяжнюком – міністром аграрної політики і продовольства в уряді Миколи Азарова. А компанія «Здорово» через «Радикал банк» пов’язана з Віктором Януковичем.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Окрім того, зараз Аграрним фондом продовжує керувати Олександр Кирюк, який був призначений саме Миколою Присяжнюком.

За даними Аграрного страхового пулу, минулого року страховики, що працювали з Аграрним фондом, отримали від аграріїв понад 55 мільйонів гривень, а відшкодували їм лише трохи більше 1 мільйона. Таким чином страховики отримали близько 54 мільйонів гривень прибутку.

Журналісти звернулися до Аграрного фонду, а також до компаній «Фініст» і «Здорово» з проханням уточнити, що стало підставою для монопольного страхування ними форвардних контрактів, хто стоїть за ними і чому не був проведений відкритий тендер. В Аграрному фонді відповіли, що це «комерційна таємниця». У самих страхових «Фініст» і «Здорово» взагалі не відповіли.

Не захотів відповідати, на якій підставі були відібрані саме ці компанії і глава Міністерства аграрної політики і продовольства Ігор Швайка. «Я не можу зараз сказати, чому Аграрний фонд або хтось інший зробив той чи інший договір», – заявив він.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG