Доступність посилання

ТОП новини

Рада ЄС затвердила продовження торгових преференцій для України


©Shutterstock

Рада ЄС затвердила продовження до кінця 2015 року односторонніх торгових преференцій для України, які діють з квітня цього року. Про це йдеться у прес-релізі цієї інституції.

«Торгові преференції є частиною пакету фінансової та економічної допомоги Україні. Вони стосуються тимчасового зниження чи скасування митних зборів згідно з переліком, який міститься в Угоді про асоціацію», – мовиться у повідомленні.

У четвер Європарламент затвердив подовження торгових преференцій для України до кінця 2015 року.

16 вересня Верховна Рада і Європарламент одночасно ратифікували Угоду про асоціацію. ЄС, Україна і Росія раніше домовилися відкласти початок дії зони вільної торгівлі між ЄС і Україною до кінця 2015 року зі збереженням скасування мит ЄС для українських товарів.

У березні 2014 році в ЄС затвердили пакет допомоги Україні. Метою цього є заохочення проведення політичних і економічних реформ в країні.

Згідно з даними Єврокомісії, завдяки торговим преференціям, Україна може заощадити 500 мільйонів євро у рік. Третина українського експорту припадає на країни ЄС. У 2012 році Україна імпортувала з ЄС товарів на 23,8 мільярда євро, тоді як сума експорту становила 14,6 мільярда.

XS
SM
MD
LG