Доступність посилання

ТОП новини
15 Серпень 2018, Київ 21:47

«Донбас обирає»: «Люди пишатимуться своєю Батьківщиною»


У рамках останнього дня спільного проекту «Громадського телебачення Донеччини» і Радіо Свобода, присвяченого парламентським виборам, до студії «Донбас обирає» у Слов’янську завітали кандидат у депутати від ВО «Свобода» Ігор Славгородський і юрист, довірена особа одного з кандидатів Артур Стуліков. Глядачі проекту також побачили парламентські дебати з Маріуполя між самовисуванцем Яною Кондрашовою і кандидатом від ВО «Свобода» Артемом Дубовим.

Кандидат у депутати, представник ВО «Свобода» Ігор Славгородський балотується на 53-му окрузі, який об’єднує, зокрема, міста Єнакієво і Торез. Цей округ усе ще частково контролюють сепаратисти.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


За словами кандидата, в окрузі на сьогоднішній день можуть діяти близько 12 виборчих дільниць. Окружна комісія має перебувати у Вуглегірську, однак Ігорю Славгородському жодного разу не вдалося до неї потрапити – двері приймальні за вказаною адресою зачинені. За даними ж ЦВК, збори окружної комісії проходили у Єнакієвому, на підконтрольній сепаратистами території.

«У нас був член комісії від ВО «Свобода». Він не отримав жодного повідомлення про те, що буде засідання. Врешті-решт, ЦВК повідомила, що окружна комісія подала його на виключення з членів комісії», – повідомив Славгородський.

Кандидат у депутати від ВО «Свобода» Ігор Славгородський і журналіст Радіо Свобода Дмитро Шурхало
Кандидат у депутати від ВО «Свобода» Ігор Славгородський і журналіст Радіо Свобода Дмитро Шурхало

Через те, що окружної комісії він ще «в очі не бачив», Славгородський переймається легітимністю проведення виборів у 53-му окрузі.

«Я найбільше боюся, що в неділю навіть ті 12 дільниць, у яких можна провести вибори, що вони не відкриються. Але вибори будуть все одно проведені, чисто віртуально», – сказав він.

За інформацією Славгородського, схожа ситуація склалася і в округах, які об’єднують, зокрема, Горлівку, Ясинувату, Авдіївку і Піски.

Через це кандидат сумнівається в тому, чи буде взагалі користь від проведення такого голосування. «ЦВК має ухвалити рішення зараз – у 53-му окрузі вибори не проводити, бо ситуація дика, а потім вже проводити нормальні, повноцінні вибори, коли вся територія Донеччини буде звільнена», – заявив він.

Є підстави побоюватися масових фальсифікацій – Стуліков

Наступним гостем студії «Донбас обирає» був юрист, довірена особа одного з кандидатів у депутати з міста Слов’янська Артур Стуліков. Він звернув увагу виборців на ключові зміни у складі окружної виборчої комісії. Зокрема, були змінені голова та секретар комісії.

На його думку, такі кадрові зміни є важливими, адже членів комісії готують до виконання своїх обов’язків протягом деякого часу. «Коли голову міняють буквально за два дні до виборів, виникає питання: чи компетентна ця людина у такому роді діяльності і чи не пов’язано це з тим процесом роздачі виборцям по 300 гривень», – заявив він.

Юрист, довірена особа одного з кандидатів у депутати з міста Слов’янська Артур Стуліков
Юрист, довірена особа одного з кандидатів у депутати з міста Слов’янська Артур Стуліков

Стуліков розповів про власне розслідування щодо підкупу виборців, у якому він звинувачує Юрія Солода, кандидата у депутати від «Опозиційного блоку», який у вересні зареєстрував громадську організацію «Дорога життя».

Співробітники організації начебто збирають анкетні дані жителів Слов’янська, і через деякий час ті люди отримують 300 гривень на свої банківські рахунки.

«Є підстави побоюватися масових фальсифікацій виборів на тій підставі, що громадська організація, очолювана одним із кандидатів у народні депутати, збирала у масовому порядку персональні дані про виборців», – заявив Стуліков.

(Судових вироків чи підтверджень даних про ймовірний підкуп виборців Юрієм Солодом із незалежних джерел немає. Радіо Свобода запросила самого Солода взяти участь у проекті «Донбас обирає» разом із іншими кандидатами, але він відмовився.)

Я – як картина Малевича – Кондрашова

Глядачі «Донбас обирає» також побачили дебати між двома кандидатами у депутати з Маріуполя – представником ВО «Свобода» Артемом Дубовим і самовисуванцем Яною Кондрашовою, відомою, зокрема, публікацією своїх фотографій у соцмережі «ВКонтакте», на яких кандидатка у народні депутати демонструє свої форми тіла й екстравагантне вбрання.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


«Фотографії дійсно мої, не фотошоп», – розповіла вона. Кондрашова спокійно ставиться до новознайденої інтернет-слави і дотримується думки, що кожному – своє. «У картині Малевича, а це не живопис, якому я віддаю перевагу, теж бачать щось. Ось так і в моїх фото кожен бачить щось. А те, що він бачить, я не можу змінити», – сказала вона.

Кандидат Кондрашова, чиє передвиборче гасло «Культура краси врятує світ», не вірить у присутність сепаратизму в освіті – вона його «не помічала». Тим не менш, вона підтримує патріотичне виховання і вважає, що цим має займатися держава. «Я б, напевно, внесла все-таки який-небудь закон і довірила окремо якомусь сектору, тій же культурі», – сказала Кондрашова.

Вона не хотіла оцінювати дії теперішніх представників Маріуполя у Верховній Раді, яких наразі троє, і дехто з яких голосував за так звані «диктаторські закони» 16 січня. Але все ж таки вона спробувала поставити себе на їхнє місце. «Там справа в тому, що було дуже багато пунктів і підпунктів. Я б голосувала за деякі пункти, але проти інших», – заявила Кондрашова.

Її опонент, кандидат Артем Дубовий, у разі його обрання до Верховної Ради, лобіюватиме надання Маріуполю статусу прикордонного міста. «Наше місто перебуває у постійній небезпеці. У нашому місті потрібно посилювати військові частини», – заявив він.

Однак він не підтримує введення воєнного стану в регіоні. «Якщо військові стануть над законом, над міліцією, то ситуація стане неконтрольованою. Невідомо, скільки людей зраджує і готові зрадити Україну», – заявив Дубовий.

Обговорив він і патріотичне виховання у державі. За словами Дубового, те що сталося в Україні, перевернуло свідомість нації, і люди почнуть пишатися своєю Батьківщиною. Розповів він, як, наприклад, змінилась свідомість його 18-річної доньки.

«У неї навпроти ліжка висів телевізор. Вона зняла телевізор і повісила прапор України. Ось вона лежить і дивиться на прапор України», – сказав Дубовий.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG