Доступність посилання

ТОП новини

Держспецзв’язку: сайт ЦВК зазнає кібератак, але зламали хакери не його


Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації заявила в суботу, що на сайт Центральної виборчої комісії тривають так звані DDoS-атаки, але заява хакерів про нібито злам цього сайту неправдива.

Як наголосили в Держспецзв’язку, якщо якийсь сайт «мигає» внаслідок такої атаки, це ще не означає, що його «зламали хакери».

Прес-служба відомства також спростувала повідомлення деяких російських ЗМІ про нібито блокування хакерами роботи сайту ЦВК, де як «доказ успішного зламу» наводили скриншот зовсім іншого зламаного сайту.

Той сайт, vyborkom.org, наразі вже вимкнений його власником, не має ніякого стосунку ні до нинішніх позачергових парламентських виборів, ні до інформсистем ЦВК – той сайт використовували для моніторингу минулих виборів деякі закордонні громадські організації, наголосили в Держспецзв’язку.

Тим часом, визнають у відомстві, інтенсивні DDoS-атаки на сайт ЦВК далі тривають, і фахівці Держспецзв’язку разом із провайдерами вживають заходів для боротьби з цим.

Раніше в суботу Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації вже заявляла про неправдивість повідомлень про злам серверів ЦВК, яких «повно в російській пресі», і просила «не піддаватися на інформаційні провокації і не транслювати російської пропаганди».

Перед тим деякі ЗМІ поширили інформацію з посиланням на хакерську групу «КіберБеркут» про те, що її члени нібито зламали систему підрахунку голосів на сайті ЦВК та заблокували її роботу.

Напади на сайт ЦВК, головно з Росії, відбувалися і в час позачергових президентських виборів цього року. Тоді, зокрема, стало відомо, що зловмисники підготували, але не змогли реалізувати підміну даних на сайті ЦВК, щоб створити вигляд, ніби перемагає лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош, якого в Росії називають «фашистом». Наперед підготоване зображення таких даних уже показали на російському телебаченні як ніби з сайту ЦВК, але реальну появу його на сайті ЦВК вдалося відвернути.

DDoS-атакою називають організацію зловмисниками великої кількості одночасних масових запитів до якогось сервера з численних узятих ними під контроль комп’ютерів, яку не здатен обробити відповідний сервер, через що доступ до сайту ускладнюється чи й унеможливлюється. Але такий напад не є власне зламом самого сайту.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG