Доступність посилання

ТОП новини

В Італії побільшало виборчих дільниць, проте активність українців низька


На виборчій дільниці в Римі малолюдно, виборці знайомляться з програмами партій, 26 жовтня 2014 року

Українські виборці в Італії проявили низьку активність на виборах до Верховної Ради.

За оцінками місцевих спостергіачів, на голосування прийшли значно менше людей, порівняно з виборами до парламенту 2012 року. На чотирьох дільницях у Мілані, Римі та Неаполі вибори проходили без конфліктів і скарг виборців.

У Римі волонтери були майже без роботи і нарікали на політичну пасивність співвітчизників. Приїздили кілька автобусів з інших міст, які доставили організовані групи 30-40 осіб. За словами організаторів, автобусів могло бути й більше, але люди на місцях просто не були зацікавлені у поїздці на вибори до Риму.

Таку пасивність пояснюють, зокрема тим, що виборці розгублені у великій кількості партій, розповіли Радіо Свобода виборці в Римі.

Ті, хто прийшов голосувати, зазначають, що новий парламент передусім має думати про встановлення миру на Донбасі і боротися з корупцією.

На нинішніх парламентських виборах в Італії відкрили нову, четверту дільницю на території генерального консульства у Мілані. Це стало можливим після тривалих запитів громади та консульства до МЗС України.

Загалом в Італії зареєстровано понад 25 тиисяч українських виборців. За словами працівників виборчих дільниць, активність на парламентських виборах традиційно нижча, порівняно з виборами президента.

В Італії офіційно проживає понад 250 тисяч українців. За неофіційною статистикою їх принаймні утричі більше.

XS
SM
MD
LG