Доступність посилання

ТОП новини

Україні потрібна нова виборча реформа без мажоритарної складової – КВУ


Олексій Кошель
Олексій Кошель

Голова Комітету виборців Олексій Кошель заявляє, що слід переглянути виборчу систему України, адже саме її мажоритарна складова призводить до найбільших порушень і спекуляцій.

«Якщо говорити про порушення виборів, то 90% із них припадають на мажоритарну складову. Тобто фактів вкидання бюлетенів за ту чи іншу силу ми не помітили. Більше того, під час виборів ми фіксували кілька фактів підкупу виборців на користь однієї з політичних сил – політичної партії «Заступ». Інші факти порушень, які мали місце, були фальсифікаціями і маніпуляціями саме на користь конкретних кандидатів», – каже він.

Олексій Кошель висловив переконання, що на нову Верховну Раду вдасться чинити позитивний тиск і впливати на систему волевиявлення українців. Він зазначає, що вибори із мажоритарною системою не підходять для України «саме на цьому етапі».

Експерти також зауважують, що одними з найпроблемніших в Україні стали округи №80 (Євген Балицький, самовисуванець), №82 (Олександр Дудка, самовисуванець), №102 (Олесь Довгий, самовисуванець), №189 (Андрій Шинькович. Саме там, відзначає Комітет виборців, зафіксовані системні, а не суто процедурні порушення.

За опрацьованими майже 44% голосів у загальнодержавному багатомандатному виборчому округу, перед ведуть дві політичні сили – «Народний фронт» (21,63%) і «Блок Петра Порошенка» (21,48%). До парламенту також проходять «Самопоміч», «Опозиційний блок», Радикальна партія Олега Ляшка і «Батьківщина». Не долає 5-відсоткового бар’єру, за попередніми даними, ВО «Свобода» (4,68%).

XS
SM
MD
LG