Доступність посилання

ТОП новини

Росія: прокуратура вимагає обмежити доступ до частини сторінок «ВКонтакте»


Генеральна прокуратура звернулася до Роскомнадзору з вимогою обмежити доступ до деяких сторінок соціальної мережі «ВКонтакте», які поширюють заклики до екстремістської діяльності. Про це російському агентству «Тасс» повідомила представник Генпрокуратури Марина Гриднєва.

«Під час моніторингу мережі інтернет виявлено, що на семи російськомовних сторінках сайту соціальної мережі «ВКонтакте» у відкритому доступі розміщено матеріали, що містять заклики до здійснення екстремістської і терористичної діяльності, доступні для перегляду необмеженій кількості осіб», – зазначила вона.

Гриднєва додала, що «на вищевказаних сторінках є текстові та відеоматеріали, пов’язані з діяльністю міжнародних терористичних організацій і груп, містять заклики до участі в збройних формуваннях Ісламської держави».

З серпня в Росії набули чинності поправки до законів «Про персональні дані» та «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації». Згідно з новими правилами, інтернет-компанії зобов’язані зберігати дані про активність користувачів протягом півроку. Причому сервери, що містять інформацію, повинні перебувати на території Росії. Також сторінки сайтів і блогерів з відвідуваністю більше 3 тисяч користувачів на добу повинні бути включені до відповідного реєстру «Роскомнагляду». Соціальна мережа «ВКонтакте» уже зареєстрована.

XS
SM
MD
LG