Доступність посилання

ТОП новини

На Донбасі спостерігачам місії ОБСЄ працювати було практично неможливо – голова місії


Парламентські вибори в Україні, що відбулись 26 жовтня, були вільними і справедливими, водночас в ОБСЄ зафіксували певні проблеми, заявив у коментарі Радіо Свобода голова місії короткостровових спостерігачів ОБСЄ Кент Харстедт.

«Проблемою є використання адміністративного ресурсу. Його вже набагато менше, але він досі є. Крім того, ми зафіксували і залякування, і напади на виборців, що є неприйнятним. Це лише кілька випадків, але вони є. Я був у багатьох спостережних місіях раніше, і безпека – дуже рідко є проблемою на виборах. Але тут було саме так», – сказав Харстедт.

Іншою важливою проблемою голова місії назвав спекуляції на темах корупції, а також так званих технічних кандидатів.

«Що ж до спостерігачів, то загалом у них була одна основна проблема. На Донбасі, навіть в контрольованих урядом України територіях було складно, щоб не сказати неможливо, спостерігачам короткотермінової місії працювати. І через практичні складнощі і через небезпеку», – зазначив він.

Підсумовуючи, Харстедт сказав, що хоч у світі не існує нічого, що б можна було б назвати ідеальною демократією, Україна – на шляху до кращої системи.

Раніше вибори в Україні демократичними і чесними визнали у НАТО, а також спостерігачі ПАРЄ, ENEMO.

XS
SM
MD
LG