Доступність посилання

ТОП новини

Олланд занепокоєний ситуацією на Донбасі – прес-служба Порошенка


Президент Франції Франсуа Олланд

Президент Франції Франсуа Олланд занепокоєний ситуацією на Донбасі і пропонує продовжити вирішення цього питання у «нормандському форматі». Про це він заявив у розмові з президентом України Петром Порошенком, повідомляє прес-служба українського глави держави у Facebook.

«Франсуа Олланд висловив занепокоєння щодо стану виконання «мінських домовленостей», особливо у контексті псевдовиборів, запланованих на 2 листопада. Вони, як переконаний президент Франції, суперечать мінським домовленостям, які були визнані всіма сторонами, включно з Росією, під час міжнародних переговорів у Мілані. У цьому контексті президент Франції запропонував продовжити пошук врегулювання цієї проблеми у багатосторонньому, зокрема «нормандському форматі», – мовиться у повідомленні.

«Президент Порошенко висловив готовність продовжити багатосторонній діалог і наголосив, що намір провести незаконні вибори суперечить українському законодавству та всім домовленостям, насамперед, Мінському протоколу від 5 вересня», – зазначає прес-служба президента України.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню, а 19 вересня схвалила меморандум про реалізацію цього пункту протоколу, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї та наступальних дій. Втім, ці угоди неодноразово порушували.

Зокрема, проросійські бойовики заявили про намір провести свої «вибори» на частині території Донбасу, яку вони наразі контролюють, 2 листопада. Водночас сепаратисти зазначили, що не мають наміру визнавати вибори, ініційовані українською стороною, а це суперечить «мінським домовленостям».

Україна та міжнародна спільнота називають «вибори» 2 листопада нелегітимними. Натомість, за словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що Росія готова визнати результати «виборів» угруповань «ДНР» і «ЛНР».

Як визначає «мінський протокол» від 5 вересня, підписаний і представником Росії, дострокові місцеві вибори в захопленій сепаратистами частині Донбасу мають відбутися за відповідним законом України. Такий закон визначив дату цих виборів в окремих регіонах Донецької і Луганської областей на 7 грудня.

XS
SM
MD
LG