Доступність посилання

28 Травень 2017, Київ 06:32
Новини | Політика

Яценюк: Київ розраховує на ціну газу в 378 доларів до кінця року, 365 – на початку наступного


Арсеній Яценюк

Україна розраховує на ціну на російський газ 378 доларів за тисячу кубометрів у четвертому кварталі цього року і 365 доларів – у першому кварталі 2015 року. Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Зараз ми підійшли до позиції, коли ціна визначатиметься за формулою, яка є безпосередньо в контракті, при цьому на цю формулу впливає вартість нафти, що значно знизилася», – додав прем’єр.

Крім того, голова уряду нагадав, що раніше спільна позиція України і Євросоюзу за ціною на російський газ була такою: у літній сезон ціна повинна становити 325 доларів за тисячу кубометрів, у зимовий період, коли ростуть ціни на енергоносії – 385 доларів.

Водночас, як наголосив Яценюк, вже доставлений в Україну газ оплачуватимуть за ціною 268 доларів за тисячу кубів.

«Газпром» може розцінювати це по-своєму, але наша позиція, що вже доставлений в Україну газ буде оплачуватися за ціною 268 доларів», – сказав голова уряду.

У зв’язку з цим прем’єр повідомив, що в Україні для цього на рахунках зберігається 3,1 мільярда доларів як фінансова допомога Міжнародного валютного фонду і Європейського союзу.

Газові переговори у Брюсселі, що розпочалися 29 жовтня, мають продовжитися сьогодні ввечері.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак сьогодні вранці заявив, що Україна й Росія узгодили базові умови поновлення поставок газу в зимовий період. Водночас Москва заявляє, що газова суперечка з Україною не буде вирішена, поки Євросоюз не гарантує передоплату Києвом поставок газу, який він хоче отримати від Москви взимку.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG