Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 09:45
Новини | Політика

Яценюк: Росія створює штучний дефіцит газу в Європу, щоб заморозити Україну


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України висловив вдячність за позицію європейських партнерів у газовому конфлікті між Україною й Росією. За його словами, Росія чинила тиск на ЄС, щоб Україна залишилась без реверсного газу в зимовий період.

«Росія протягом останнього місяця почала активно шантажувати Європу і зменшувати обсяги постачання природного газу в країни-члени ЄС із тим, щоби ЄС відмовився від реверсу в Україну. Створивши дефіцит на європейському ринку, росіяни сподівалися, що наші європейські друзі відмовляться постачати реверс в Україну, але цього не сталось», – сказав Яценюк.

Прем’єр також додав, що Україні, усупереч цьому, вдалось замістити 60% російського газу паливом із Європейського союзу, переважно зі Словаччини.

Яценюк наголосив, що підписання газового контракту можливе лише на тристоронньому рівні: Україна, Росія й ЄС. Він також додав, що Україна визначилась із ціною, яку платитиме за вже закачаний російський газ.

«Газпром» може тлумачити це по-своєму, але наша позиція, що поставлений в Україну газ, уже поставлений, буде оплачуватися за ціною 268 доларів. Для цього на наших рахунках є 3,1 мільярда доларів як фінансова допомога МВФ та ЄС», – сказав Яценюк.

Він додає, що підхід до ціноутворення буде зафіксований у протоколі, тож якщо Росія порушить порядок ціноутворення і намагатиметься поставити ціну в 500 доларів – Єврокомісія виступить гарантом стабільності ціни.

«У тому числі і через механізм компенсації підвищення ціни, якщо ціна не відповідатиме зафіксованій у тристоронньому протоколі», – додав Яценюк.

Газові переговори у Брюсселі, що розпочалися 29 жовтня, мають продовжитися сьогодні ввечері.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак сьогодні вранці заявив, що Україна й Росія узгодили базові умови поновлення поставок газу в зимовий період. Водночас Москва заявляє, що газова суперечка з Україною не буде вирішена, поки Євросоюз не гарантує передоплату Києвом поставок газу, який він хоче отримати від Москви взимку.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG