Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль називає «прикрим» рішення Швеції визнати Палестину


Авіґдор Ліберман
Авіґдор Ліберман

Міністр закордонних справ Ізраїлю Авіґдор Ліберман заявив, що офіційне визнання Швецією Палестинської держави є «прикрим рішенням, яке лише посилить екстремістські елементи» на палестинських територіях.

Шведська влада має розуміти, що «відносини на Близькому Сході є складнішими, ніж меблі для самостійного збирання з IKEA», йдеться в заяві Лібермана.

Водночас голова палестинської адміністрації Махмуд Аббас назвав «сміливим й історичним» рішення Швеції визнати Палестинську державу і закликав інші держави наслідувати цей приклад.

Сьогодні Швеція офіційно визнала Палестинську державу. Міністр закордонних справ Швеції Марґот Вальстрем заявила, що «це важливий крок, який підтверджує право палестинців на самовизначення».

Палестинці прагнуть до створення незалежної держави на Західному березі Йордану і в Смузі Гази зі столицею в Східному Єрусалимі.

Необхідність створення незалежної держави палестинських арабів поруч із єврейською державою визначила Генеральна асамблея ООН іще 1947 року, але ця держава так і не була створена. Незважаючи на це, палестинці односторонньо проголосили свою незалежну державу 1988 року. Попри фактичну відсутність такої держави, її відтоді в тій чи іншій формі визнали на цей час, разом зі Швецією, 135 держав світу; 50 держав заявили про невизнання.

Швеція стала першою країною, яка, будучи членом Європейського союзу, визнала палестинську державу. Іще сім держав ЄС визнали палестинську державу раніше, але зробили це до свого вступу в Євросоюз.

XS
SM
MD
LG