Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 02:20

Ризики повномасштабної газової кризи знижені, але не зняті – експерт


Михайло Гончар

Головне не угода, яку підписали у Брюсселі 30 жовтня, а мотиви, якими керується Росія, заявив в ефірі Радіо Свобода директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

За його словами, головна ціль Росії залишається незмінною – показати, що Україна начебто ненадійна транзитна ланка, щоб схилити ЄС до побудови газогону «Південний потік».

На думку експерта, планувалося повторення сценарію 2009 року.

«От, Україна морозить Європу, тому хочете ви в Європі чи не хочете, але вам доведеться будувати «Південний потік», домовлятися. Ось тепер цей сценарій не знятий з порядку денного, але є серйозне гальмо», – вважає Михайло Гончар.

Газовий фронт – це один із фронтів гібридної війни, каже експерт і не виключає, що у певний момент Росія може проігнорувати брюссельські домовленості, і це призведе до ескалації газової проблеми.

У четвер Україна і Росія за посередництва Євросоюзу домовилися про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період, а також узгодили їх умови до березня 2015 включно. Угода про це була підписана в Брюсселі міністрами енергетики двох країн і представником Єврокомісії.

Відповідно до угоди, з листопада по березень 2015 року Росія надасть Україні знижку в розмірі 100 доларів на тисячу кубометрів.

Як заявив глава російського «Газпрому», постанову уряду Росії про знижку Україні на газ можуть підписати найближчими днями. «Відповідно, буде нова ціна 378 доларів», – сказав він.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG