Доступність посилання

ТОП новини

Росія демонструє небажання виконувати «мінські домовленості» – МЗС України


Росія вкотре продемонструвала небажання та неготовність виконувати «мінські домовленості», заблокувавши заяву голови Ради безпеки ООН для преси із засудженням незаконних «виборів» на Донбасі 2 листопада. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

«У проекті документа підтверджується суверенітет, незалежність та територіальна цілісність України, міститься заклик до усіх підписантів у повній мірі виконувати «мінські домовленості». У цьому контексті вітаються відповідні зусилля України, зокрема ухвалення Верховною Радою закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», яким проведення місцевих виборів заплановане на 7 грудня 2014 року», – мовиться у заяві МЗС України.

Російська сторона наразі цю заяву не коментувала.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засуджує плани проросійських сепаратистів на сході України провести «вибори» 2 листопада. Він наголошує, що ці «вибори» «серйозно підривають» «мінські домовленості».

Євросоюз закликав Росію використати свій вплив на сепаратистів і зробити все, щоб вибори у регіонах Донбасу, які наразі контролюють сепаратисти, були проведені за українським законодавством. Також ЄС висловив жаль через заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що Москва визнає результати сепаратистських виборів на сході України.

США назвали ці «вибори» нелегальними.

Президент України Петро Порошенко застеріг Москву, що підтримка сепаратистських виборів може зруйнувати шанси на встановлення миру у регіоні.

Тим часом Москва планує визнавати «вибори», які організовують сепаратисти в Донецькій і Луганській областях України. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Офіційний Київ називає підтримку Росією голосування на Донбасі «деструктивною і провокаційною».

Одним з пунктів «мінського протоколу» від 5 вересня є забезпечення «проведення дострокових місцевих виборів згідно з законом України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей». Ніяких часових рамок виборів «мінські домовленості» не визначають.

Згідно з цим законом, місцеві вибори в окремих районах Донбасу призначені на 7 грудня.

Сепаратисти ж планують провести свої «вибори» на частині території Донбасу, яку вони наразі контролюють, 2 листопада.

XS
SM
MD
LG