Доступність посилання

ТОП новини

Українські митники та прикордонники перевіряли російський гуманітарний «конвой» − місія ОБСЄ


Спостережна місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка базується на російських прикордонних пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк» в Ростовській області, стверджує, що українські митники та прикордонники перевіряли останній російський гуманітарний «конвой».

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОБСЄ, відповідно до котрого 31 жовтня о 7.40 за московським часом російський конвой, який направлявся до Луганська, прибув на російський прикордонний контрольний пункт пропуску «Донецьк».

«Загалом 42 транспортні засоби, в тому числі 30 вантажівок та 12 допоміжних машин, були перевірені одночасно російськими та українськими прикордонниками та митниками», − сказано в повідомленні. Разом з тим зазначається, що до 18.00 того ж дня всі транспортні засоби повернулися в Росію.

За інформацією, яку отримала місія ОБСЄ від російського Міністерства з надзвичайних ситуацій, вантажівки перевозили «їжу та будівельні матеріали».

Також зазначається, що всі вантажівки мали напис «гуманітарна допомога з Російської Федерації». У всіх вантажівок були відчинені задні двері і тенти на момент прибуття в зону митної перевірки.

В англійському тексті повідомлення ОБСЄ використане багатозначне слово inspection, що може означати різноманітні способи перевірки – від поверхневого огляду до детального обстеження.

Увечері 31 жовтня МЗС України наголосило, що частина заявленого Росією вантажу не могла бути визнана гуманітарним за українським законодавством, а також що російська сторона не передала вантаж до Міжнародного комітету Червоного Хреста і Комітет не був у будь-який спосіб залучений до його доставки та розподілу серед населення.

Тому, а ще щоб не допустити ввезення на територію України зброї, військової техніки, боєприпасів та товарів військового призначення, українські прикордонники й митники, що перебували на російському боці кордону, здійснили лише «спостереження» за переміщенням російського вантажу через державний кордон, заявили в МЗС.

31 жовтня керівник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко повідомив, що до України заїхали 76 автомобілів російського «гуманітарного конвою», велика частина якого призначена для бойовиків. За словами Лисенка, українські прикордонники, які працюють на цих пунктах у міжвідомчих робочих групах, провели лише візуальний огляд транспортних засобів і вантажу. Митне оформлення вантажу не проводилося, оскільки не надано жодної інформації про його одержувачів. За словами Лисенка, російська сторона порушила вимоги міжнародного і українського законодавства щодо переміщення товарів гуманітарної допомоги. «За оперативними даними, левова частка вантажу призначена для забезпечення підрозділів бойовиків, оскільки у них не вистачає провізії. Частину продуктів росіяни планують перед телекамерами роздати місцевим жителям під час псевдовиборів 2 листопада», − заявив Лисенко.

Також він зазначив, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не брали участі в оформленні і переміщенні вантажу.

XS
SM
MD
LG