Доступність посилання

ТОП новини

Колеги Пореченкова вважають його вчинок «дурістю» «героя дівчачих мрій»


Російський актор Михайло Пореченков стріляє з кулемета в бік Донецького аеропорту, 30 жовтня

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження стосовно російського актора Михайла Пореченкова за участь у терористичній діяльності. Про це повідомляє прес-центр відомства.

30 жовтня інтернет облетіли кадри, на яких актор в касці з написом «Преса» стріляє з кулемета в бік українських військових. У Донецьку актор перебуває на запрошення керівництва так званої «ДНР». В інтерв'ю Lifenews він заявив: «Це було пристрілюване місце, де перевіряють зброю. Зараз стали говорити, що це була передова, але постріляти в повний зріст на передовій... Хто вам це дозволить? Якщо тільки ви – Рембо». Однак в інтернеті з'явилося інтерв'ю, яке актор дав у Донецьку місцевому каналу Аnna-news. В ньому він прямо зізнається, що приїхав в Донецьк «підтримати хлопців» і «трохи постріляв в аеропорту» .

У зв'язку з подією Український телеканал ICTV знімає з ефіру серіал «Агент національної безпеки», в якому знімався Михайло Пореченков.

Інтернет рясніє іронічними оцінками вчинку актора. Українська влада кваліфікує його дії як « терористичний акт» . Негативну оцінку витівці Пореченкова, що стріляв із кулемета в касці з надписом «Преса», дав російський Союз журналістів, який оприлюднив із цього приводу спеціальну заяву. В інтерв'ю Радіо Свобода голова Спілки журналістів Павло Гусєв сказав, що вимагає від актора Михайла Пореченкова вибачитися перед журналістами, і назвав його вчинок «зухвало гидким».

«Ми, всі міжнародні журналістські організації, домоглися того, що журналіст з написом «Преса» на касці або бронежилеті – поза зоною обстрілу. В нього не повинні стріляти. Тому що журналіст за всіма міжнародними конвенціями ніколи не бере до рук зброї. А тут Пореченков в касці « Преса» починає палити з кулемета!», – каже Гусєв.

«Це абсолютний нонсенс, абсолютна дискредитація журналістської майстерності», – обурений він.

Колеги Михайла Пореченкова також скептично поставилися до його вчинку. «Із приводу популярного перформансу в Донецькому аеропорту дозвольте мені сказати наступне: більшість артистів – дурні. Пробачте, якщо для когось це відкриття. Але ця дурість часто аніскільки не заважає бути ні прекрасним артистом, ні хорошою людиною», – написав на своїй сторінці у Facebook російський актор Геннадій Смирнов. Радіо Свобода він пояснив свої слова.

«Чесне слово, я впевнений, що велика частина акторів – дурні. У мене є моральне право так говорити, бо я сам частина цієї корпорації. Дурнем в інші дні буваю не гірше інших. Але бігати з автоматом мені здається абсолютно неприпустимим. Ось це, по-моєму, жахливо. Поїхати на територію цього безглуздого конфлікту, кривавого, нікому не потрібного, щоб когось підтримати в залежності від того, як ти до цього ставишся, це, я вважаю, нормально. На ту сторону, на

Показати кіно, заспівати – нічого поганого я в цьому не бачу. А з автоматом бігати – це, взагалі,треба собі категорично заборонити робити
Геннадій Смирнов

цю поїхати і показати кіно, заспівати – нічого поганого я в цьому не бачу. А з автоматом бігати – це, взагалі, треба собі категорично заборонити робити», – вважає актор Геннадій Смирнов.

Радянський і український актор театру і кіно, а також народний депутат Верховної Ради України Богдан Бенюк не засуджує Михайла Пореченкова.

– Йде війна між Росією і Україною, і немає нічого дивного, що актор, який працює для МХАТу, стрілятиме в актора, який працює в Національному театрі ім. Івана Франка. Дивуватися цьому не треба. Дивуватися треба тому, що досі уряд України точно не визначив свої відносини з Росією. Що у нас відбувається? Полюбовна історія чи

У нас вбивають людей чи це театральна гра, в якій беруть участь актори МХАТу?
Богда Бенюк

війна? У нас вбивають людей чи це театральна гра, в якій беруть участь актори МХАТу? Кожен громадянин будь-якої країни вибирає те, чим живе країна. І, потрапивши в таку ж ситуацію, мені здається, будь-який український артист вчинив би точно так само.

– Вам не здається, що все-таки актори повинні стояти осторонь цих подій?

– Ні. У жодному разі. Й актори, і футболісти, і пекарі, і токарі, і машиністи не повинні стояти осторонь. Вони повинні бути громадянами своєї країни. Українські артисти повинні тепер поїхати туди ж і стріляти в ту сторону, звідки стріляли російські артисти.

– Тобто, на Вашу думку Україна не повинна на цей випадок реагувати? Наприклад, телевізійний канал ICTV заявив, що телесеріал « Агент національної безпеки» за участю Михайла Пореченкова знімуть з ефіру.

– Телеканал ICTV хай не кривить душею. Він повинен був зробити це ще півроку тому. А вони тільки тепер, post factum, починають забороняти ці фільми. Верховній Раді України не вистачило шести голосів для того, щоб ухвалити закон, який забороняв би ті фільми, які можуть розпалювати агресію проти України. А ці серіали оспівують силу духу російського воїна, російської поліції. Серіали, що знімалися в останні 20 років у Росії, мають ідеологічний підтекст. Я вважаю, що нове скликання Верховної Ради насамперед повинно проголосувати за цей законопроект.

– Раніше Ви часто знімалися у фільмах російського виробництва. Для Вас бойові дії на Донбасі означають припинення такої співпраці?

– Це було б нечесно і по-громадянськи неправильно, якби ми, актори, брали участь у фільмах сторони, що воює. Але чи будемо ми працювати в майбутньому? Звичайно, будемо. Коли буде між нами мир. Коли Росія піде з Луганської та Донецької областей України. Коли Крим повернеться до України. Тоді ми будемо разом знімати фільми й будемо з Росією дружити.

Намагаючись пояснити вчинок Михайла Пореченкова, російський культуролог, головний редактор журналу «Мистецтво кіно» Данило Дондурей також закликає пам'ятати про його акторську сутність.

«Він артист – це раз. Адже навіть самий хороший артист не повинен бути розумною людиною. Тоді йому дуже важко щодня читати різні тексти й бути різними людьми. По-друге, він живе в контексті масової культури з цим «русским миром», – каже Дондурей.

Він поїхав туди, бо хотів бути крутим, бо він усюди агент національної безпеки, він герой Піддубний
Данило Дондурей

​«Він поїхав туди, бо хотів бути крутим, бо він усюди агент національної безпеки, він герой Піддубний, він корпулентний великий чоловік. Герой, як йому ще здається, дівчачих мрій. Я думаю, що, якби він перед цим запитав поради у консультантів, які працюють із телебаченням, вони б не порадили йому такої дурості. Запросили б краще в яке-небудь ток-шоу. Це збіг викликів часу і дурної натури», – вважає Данило Дондурей.

Михайло Пореченков прибув в Донецьк на запрошення лідерів так званої «ДНР». У Донецьку мав пройти його творчий вечір та презентація фільму «Піддубний» .

Оригінал на сайті Російської редакції Радіо Свобода

  • Зображення 16x9

    Олександра Вагнер

    Редактор інформаційної служби Російської редакції Радіо Свобода, кореспондентка в Чеській Республіці. Із Російською редакцією Радіо Свобода співпрацюю з 2006 року. Народилася в Києві в 1979 році, закінчила магістратуру київського Інституту журналістики. Вчила англійську мову в City College Brighton and Hove (Велика Британія). Працювала в українських газетах, публікувалася в аналітичному тижневику «Дзеркало тижня» (Київ) і декількох європейських виданнях. Була співробітником служби іномовлення чеського радіо – «Радіо Прага».

Дивитись коментарі (16)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG