Доступність посилання

ТОП новини

Президент: коаліцію має формувати «Блок Порошенка» як переможець виборів


(архівне фото)

У європейській практиці ініціатива у формуванні коаліції належить тій політичній силі, яка набрала найбільшу кількість депутатів на недавніх виборах, заявив сьогодні президент Петро Порошенко, нагадавши, що блок його імені набирає загалом 132 мандати, що значно більше, ніж від будь-якої політичної сили. На його думку, «Блок Порошенка» з цим «гідно впорається».

У зверненні до співвітчизників він подякував виборцям і за громадянську позицію, коли більшість схвалила курс на Європу, і «за ту високу довіру, яка дозволила партії «Блок Петра Порошенка» отримати найвищий кредит довіри на виборах».

Водночас він додав, що створювати коаліцію – це не робота президента.

«Коаліція, згідно з Конституцією, має запропонувати президентові для внесення на затвердження новообраною Верховною Радою кандидатуру прем’єр-міністра. Майбутня фракція партії «Блок Порошенка» вже відгукнулася на мою ініціативу підтримати Арсенія Яценюка (голову другої за числом мандатів партії «Народний фронт» – ред.) на посаду голови нового уряду. Але принциповим для них питанням при цьому є спільне узгодження європейського зразка коаліційної угоди, проект якої вони вже запропонували партнерам і суспільству», – заявив голова держави.

При цьому, сказав він, «щодо складу самого уряду, то Кабінет міністрів потребує повного оновлення» і «звільнення від непрофесіоналізму та корупційних пут партійно-квотного принципу». Новий уряд має формуватися виключно на професійній основі і «почати нарешті впроваджувати реформи, спираючись на парламент, оновлений більш ніж наполовину», – заявив Порошенко.

Відео: Адміністрація Президента України

26 жовтня в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. За даними майже повного підрахунку електронних даних у Центральній виборчій комісії, за партійними списками перед веде «Народний фронт» Арсенія Яценюка, а «Блок Петра Порошенка» незначно від неї відстає. Це дало привід до заяв, що коаліцію мав би формувати саме «Народний фронт». Тим часом із урахуванням мажоритарних округів «Блок Порошенка» йде далеко попереду. Сам Порошенко, який не є членом свого блоку, вже провів перші переговори стосовно коаліції з керівниками партій, які проходять до нового парламенту, і за їхніми результатами запропонував, щоб новий уряд знову очолив Яценюк.

XS
SM
MD
LG