Доступність посилання

ТОП новини
18 Червень 2018, Київ 05:56

Жахи від ЗМІ Росії: російські націоналісти вбивають росіян на Донбасі


Марш російських націоналістів у Москві, 4 листопада 2014 року

Як вправно пов’язати вигадану злочинність і діяльність українських добровольчих батальйонів, гасла УПА, дії російських націоналістичних організацій та події на Євромайдані в Україні? Цьому вже навчилися російські журналісти.

На російському каналі «НТВ» вийшов сюжет із заголовком «Професійні «росіяни»: київські радикали знайшли вірних союзників у Росії». У підводці ведучого загалом мовиться про деталі розслідування, які стосуються арешту одного з організаторів так званих «Русских маршей» в Росії. А також зазначають, що цей організатор – Олександр Бєлов-Поткін – причетний до розкрадання коштів у вкладників «БТА Банку». Здається, про Україну поки що ані слова. Але вже наприкінці підводки чуємо: «Хто фінансує щорічні шоу і бритоголові марші напередодні Дня народної єдності, кому підпорядковуються російські Яроші і Тягнибоки?».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Далі відеоряд зі знущань і побиття, розправи над дагестанцем. Це дії організації «НСО», кажуть журналісти каналу «НТВ». Незрозуміло чому, але після жорстоких розправ ведучий розповідає: «Це Роман Желєзнов. Член російського осередку нацистів із назвою «Вотенюґенд», воює в каральному батальйоні «Азов». Ідейний росіянин воює на Сході України з простими росіянами, і, як з’ясовується, зараз таких на Україні там просто десятки».

Такий коментар одразу підкріплений синхроном хлопця: «Ми хочемо залишитися тут жити, тут ми можемо робити те, чого в Росії робити не можемо». Тобто контекст такий: «Хлопець приїхав в Україну, щоб вбивати росіян, адже не може робити цього в Росії».

Його синхрон – це вирізані шматочки з його ж коментарів українським журналістам «Нового каналу» у сюжеті про росіян у батальйоні «Азов». Оригінал звучить так:

– Ми хочемо залишитися тут жити?

– Чому тут?

– Братерський слов’янський народ, тут величезне поле для легальної діяльності, для позитивної діяльності, тут ми можемо робити те, чого в Росії робити не можемо, зважаючи на всі репресії.

Далі у сюжеті «Нового каналу» йдеться про те, що родина Романа у Росії отримує погрози.

У коментарі для Радіо Свобода Роман Желєзнов розповів що приїхав в Україну ще з самого початку подій на Майдані, щоб підтримати українських націоналістів.

«Я працюю в прес-службі. Можна прочитати матеріали про українську реконкісту, про російських добровольців, плюс я допомагаю з контентом груп у соціальних мережах», – розповів молодий чоловік.

Мається на увазі прес-служба батальйону «Азов». Те, що хлопець проходив бойову підготовку, він не заперечує, однак наголошує: ніякої участі у бойових діях він не бере.

Журналісти «НТВ» продовжують розповідь, заявляючи що тепер, як виявляється, російські націоналісти вбивають росіян, а їхніми кумирами є Степан Бандера та вожді нацистської Німеччини. І вже з цього моменту сюжетна лінія переходить на заявлені у підводці деталі розслідування про діяльність Олександра Бєлова-Поткіна. У сюжеті його іменують «Фюрер» і кажуть, що він симпатизує «каральним батальйонам» – далі подається як факт: «які воюютьх проти росіян на сході України». Тут «повертаються» і до Євромайдану.

Російський журналіст Сергій Доренко прокоментував дії тих, хто підтримує добровольчі батальйони та Євромайдан: «Ось ці «білі» теж повинні підтримати «білих на Майдані», теж нацистів, з усіма рунами, нацистів, які на американські і гроші Коломойського об’єднались, щоб убивати росіян і українців на сході країни».

У сюжеті «НТВ» журналісти намагаються знайти нитку, яка об’єднала би злочинні російські організації: наприклад «Славянский союз», засновником якого у сюжеті називають Дмитра Дьомушкіна. Також зазначають, що організація визнана екстремістською. Так от, тренування членів такої організації журналісти «НТВ» вважають подібними до інструктажу бойових батальйонів при протидії міліції, а далі констатують: «Саме те, що ми бачили під час Євромайдану».

Цікавим є також фрагмент сюжету, де демонструють відеофрагмент із прес-конференції у березні, під час якої екс-заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук заявив: «У випадку повноцінного вторгнення російських військ на територію Криму організація не буде воювати з ними там. Ми будемо воювати з ними в Москві. Ми готові їхати туди й робити там революцію». Березневу прес-конференцію у сюжеті «НТВ» (який вийшов у листопаді) подають в контексті того, що українські націоналісти не заперечують зв’язок із російськими «нацистами» і готові робити революцію у Москві. У відеозаписі чуємо: «у нас є підтримка російських націоналістів», а в начитці: «активісти «Правого сектору» свої зв’язки з російськими нацистами ніколи не приховували».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG