Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США: щодо долі санкцій – «вибір за Росією»


Державний секретар США Джон Керрі

Якщо «мінські домовленості» будуть виконані в повному обсязі, санкції проти Росії можуть бути скорочені, а якщо цього не станеться і порушення домовленостей триватимуть, «тиск тільки зростатиме», – повторив у середу позицію США і президента Обами державний секретар Джон Керрі.

«Вибір за Росією», – додав він на прес-конференції в Парижі, де він зустрічався, зокрема, з міністром закордонних справ Франції Лораном Фабіусом.

Керрі нагадав, що США і Франція далі глибоко віддані дотриманню суверенітету і територіальної цілісності України і вітають парламентські вибори 26 жовтня. Ці вибори, сказав він, стали «дуже сміливою і дуже чіткою заявою про вибір на користь змін, що його зробив народ України» – вибір на користь підзвітної влади з участю різних політичних сил, на користь майбутнього, що пов’язане з Європою.

Натомість незаконні «вибори» сепаратистів у частині Сходу України 2 листопада держсекретар назвав «кричущим порушенням суверенітету України і «мінських домовленостей», і нагадав, що ні США, ні світова спільнота не визнають їх.

«Єдині законні місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях будуть ті, що відбудуться відповідно до українського законодавства і до «мінських домовленостей», і саме на цьому мають зосередитися і українці, і росіяни, і світова спільнота», – заявив він.

Керрі також додав, що США закликають Росію та її маріонеток у Східній Україні припинити бойові дії біля Маріуполя і Донецького аеропорту і виконати умови припинення вогню й почати щиро працювати для відновлення контролю України за її кордоном.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG