Доступність посилання

ТОП новини

У Росії порушили кримінальну справу за фактом обстрілу школи в Донецьку


Слідчий комітет Росії за фактом артилерійського обстрілу школи в Донецьку порушив кримінальну справу, повідомляє прес-служба відомства.

За версією слідства, військовослужбовці Збройних сил України та Національної гвардії за вказівкою командирів та посадових осіб Міністерства оборони України, Збройних сил України та Національної гвардії України здійснили прицільний артилерійський обстріл з важких видів озброєння середньої школи №63, розташованої в Донецьку.

«Посадові особи планували обстріл з метою знищення національної групи російськомовного населення, яке проживає на території самопроголошеної Донецької народної республіки. При цьому були порушені положення ряду міжнародних конвенцій, а також мінський протокол про режим припинення вогню», – вважають у слідчому комітеті Росії.

Слідчі зазначають, що ця кримінальна справа об’єднана в одному провадженні з кримінальною справою про геноцид мирного населення Донбасу.

Вчора внаслідок обстрілу 63-ї школи у Донецьку загинуло двоє осіб. За даними прес-служби міськради, обоє загиблих – підлітки, ще 3 особи поранені.

Сепаратисти покладають відповідальність за обстріл школи на українських військових. Водночас МЗС України звинувачує сепаратистів у скоєному. Школа, де сталася трагедія, розташована лише за кілька кілометрів від Донецького аеропорту, за який у середу знову спалахнули бої.

Сепаратисти зазвичай звинувачують в обстрілах житлових кварталів українські сили, в першу чергу Національну гвардію. Українська сторона, зі свого боку, звертає увагу, що нерідко сепаратисти самі обстрілюють захоплені ними міста, щоб скласти вину на Україну – особливо коли результати цих обстрілів оперативно знімають російські телеканали, можливо, наперед знаючи про заплановані місця обстрілів.

З квітня проросійські сепаратисти контролюють місто Донецьк.

XS
SM
MD
LG