Доступність посилання

ТОП новини

НАТО обіцяє далі підтримувати війська Афганістану


Єнс Столтенберґ (л) і Ашраф Гані (п) на прес-конференції у президентському палаці в Кабулі, 6 листопада 2014 року

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який прибув сьогодні до Кабула, пообіцяв, що Північноатлантичний союз буде далі підтримувати Афганістан і після виведення наприкінці року всіх бойових підрозділів міжнародних сил.

За його словами, наступного року НАТО «відкриє новий розділ», у якому «майбутнє Афганістану буде в руках самого афганського народу».

Ті близько 15 з половиною тисяч іноземних військовослужбовців, які залишаться в Афганістані, займатимуться навчанням, консультаціями й підтримкою афганських силових структур, а союз НАТО далі фінансуватиме афганську армію, додав Столтенберґ.

Президент Афганістану Ашраф Гані, зі свого боку, заявив, що Кабул вдячний НАТО за обіцянку далі навчати і фінансувати його сили. За його словами, Афганістанові й далі потрібні кошти і матеріальні ресурси для його збройних сил, що складають 350 тисяч осіб.

Багатонаціональні Міжнародні сили сприяння безпеці (англ. ISAF), створені за резолюцією Ради безпеки ООН, діють в Афганістані під командуванням союзу НАТО від 2003 року. Їхнє головне завдання – навчання афганських силових структур і допомога Афганстанові у відбудові державних інституцій. Крім того, вони брали участь і в безпосередніх бойових діях проти ісламістського руху «Талібан» та інших збройних противладних угруповань. У час найбільшого розмаху чисельність цих сил складала понад 130 тисяч осіб із понад 50 країн світу. Наразі в цих силах в Афганістані перебуває понад 34 тисячі військових із більш як 40 країн, серед них і півтора десятка офіцерів із України – головно військових медиків. Чинний мандат цих міжнародних сил збігає 31 грудня цього року.

XS
SM
MD
LG